- Advertisement -

Ananas nasıl kesilir? Ananas kesmenin 8 kolay yolu!

Bir profesyonel edasında meyvenizi kesin. Ananas nasıl kesilir? Ananas kesmenin en pratik ve kolay yolu nedir?

0 1.576

- Advertisement -

Ananas lezzetlidir, ancak onları yemek için hazırlamak gerçek bir güçlük olabilir. Bir ananasın nasıl kesileceğini merak ediyor musunuz? İşte size ananas nasıl kesilir sorusunun en iyi yolunu gösteren adım adım kılavuz

Tatlı, sarı meyveyi kaplayan dikenli bir kabukla, mutlak bir karışıklık yapmadan tropikal muameleyi yemenin etkili bir yolu yoktur.

Bu bir son ne zaman insanlar şaşırdılar neden en Video birisi tasvir bıçakla olmadan ve göreli kolaylıkla çekerek mükemmel kabuklu dışına ananas tam boyutta.

Ananas nasıl kesilir? Adım adım anlatım

Dışarıdan, ananas korkutucu görünebilir (bu sivri uçlar!) Ve kesilmesi imkansız – ama sulu meyvenin buna değer olduğunu biliyo

ruz. Bu birkaç basit adımla, korkutmak için aslında sıfır neden olduğunu göreceksiniz. Bırakın aşağıdaki resimler, ananas kesme ihtişamı konusunda size rehberlik etsin.

1 1. Uçları kesin

1. Uçları kesin
Ananas soymanın adımları

Ananası yan yatırın ve üst ve alt kısımları kesin. Ananasın üstünü kesmek için büyük bir şef bıçağı kullanın.

2 2. Kabuklarını çıkarın.

2. Kabuklarını çıkarın.
Ananas nasıl kesilir?

Ananası ters çevirin ve bir tabağa yerleştirin; 30 dakika dinlendirin. Ananas kök tarafı yukarıda saklandığından, yerçekimi meyve sularını aşağıya doğru çalıştırır. Ananasın 30 dakika boyunca baş aşağı dinlendirilmesi, meyve sularının geri akmasına ve eşit sulu parçalar için dağıtılmasına yardımcı olur.

30 dakika sonra ananasın diğer ucunu kesin.

Ananayı yukarı kaldırın ve bıçağı ananasla paralel tutarak dış cildi tıraş edin. Ananasın şeklini izleyerek dilimleyerek ananasın kabuğunu çıkarın.

3 3. Şeritleri dilimleyin.

3. Şeritleri dilimleyin.

Ananası uzunlamasına ikiye bölün, ardından her parçayı tekrar yarıya bölün.

Her ananasın yarısını düz kesme tarafına yatırın ve tekrar uzunlamasına ikiye kesin.

4 4. Çekirdeklerini kesin

4. Çekirdeklerini kesin

Çekirdeği belirli bir açıyla keserek çıkarın. Her parçadan sert çekirdeği dilimleyin, sonra ikiye bölün; toplamda sekiz parça olmalı.

Her çeyreği uzunlamasına ikiye bölün …

5 5. Üçgen şeklinde kesin.

5. Üçgen şeklinde kesin.

En sonunda ananas üçgen parçaları oluşturmak için çevirin ve diğer yöne doğru dilimleyin.

Ve işte burada: Ananasın 8 adımda nasıl kesileceği!

Ananas nasıl kesilir sorusunun yanıtını sizler için görseller ile hazırladık, ve aşağıdaki yorumlarda nasıl gittiğine ilişkin yöntemimizi denerseniz bize bildirin.

Kaynak: Ananas nasıl kesilir? acouplecooks

Ananas kesimini kolaylaştırmak için mutfak gereçleri satılmaktadır.

Ananas nasıl saklanır?

İyi bir ananas seçtiyseniz, bozulmayı önlemek için ilk birkaç gün içinde yemek en iyisidir. Birkaç gün tezgah üzerinde oda sıcaklığında saklayın veya buzdolabındaki plastik bir torbaya koyarak raf ömrünü uzatın ve 3 ila 5 gün içinde yiyin.

Dilimlenmiş veya doğranmış ananas, buzdolabında hava geçirmez bir kapta 3 ila 5 güne kadar saklanmalı ve fermente kokmaya başladıklarında atılmalıdır. Kesilmiş ananaslar, 12 ay boyunca mümkün olduğunca fazla hava alındığında yeniden kapatılabilir bir plastik torbada saklanabilir.

Ananasın beslenme değerleri

Bu popüler tropikal meyve, vücudu besleyici yoğun vitamin, bitkisel besinler ve lif profili ile birlikte dengeli tatlı ve tart lezzeti ile tatmin eder. Altın eti özellikle C vitamini, B vitaminleri, potasyum ve manganez ile yüklenir. Yüksek miktarda diyet lifi tokluk ve düzenliliğe yardımcı olur. Bromelain enziminin varlığı bazı proteinlerin sindirilmesine yardımcı olur. Bir fincan doğranmış ananas porsiyonunda yaklaşık 120 kalori, 2 gram lif, 34 g karbonhidrat ve 28 mg C vitamini ve diğer besinler bulunur.

Glutensiz çikolatalı kurabiye tarifi yapılışı Parça çikolatalı kurabiye

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın