- Advertisement -

Büyüleyici bakışlar için 7 makyaj hileleri

Göz makyajında temel hedef, göz güzelliğini ortaya çıkartmak ve büyüleyici bakışlar elde etmek. Peki büyüleyici bakışlar için makyaj hileleri neler?

0 675

- Advertisement -

Göz makyajında temel hedef, göz güzelliğini ortaya çıkartmak ve etkili bakışlara sahip olmaktır. Bakışlarımız, insanlar üzerinde yarattığımız etkinin temel unsurlarından biridir. Makyaj sırasında bakışları daha canlı ve güzel hale getirmeye yardımcı olacak makyaj hileleri ve ipuçlarına birlikte bakalım…

Mükemmel makyajı elde etmenin karmaşık veya zaman alıcı olması gerekmez. Bu kullanışlı ipuçları ve püf noktaları sayesinde, bir daha asla aynanın önünde hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Bu akıllı makyaj püf noktaları, ideal bir görünüm yaratmak için ihtiyacınız olan her şeyi size verecek!

- Advertisement -

Pudra

Gün boyunca içtiğiniz her şeyin üzerinde ruj izi bırakmadan koyu renkli dudakları sallamak mümkün! Bu ultra basit pudra numarası sizi ele geçirdi. Dudak rengini uyguladıktan sonra, dudaklarınıza hafif bir kağıt bastırın ve daha uzun süre kullanım için rengi kilitlemek için pudra ile fırçalayın. Pudra, rujdaki fazla nemi emer, bu da rujun nihayetinde yerinde kalmasını sağlar ve kalıntının birikmesini veya kaymasını önler. 100 yaprak saf kağıt hamuru ile NYX’in Cosmetics Green Tea Face Blotting Paper’ı , fazla yağı etkili bir şekilde emdiği ve kalıntıları uzaklaştırdığı için mükemmel bir ruj dolabı yapar. Bu basit numarayı bir deneyin!

Büyüleyici bakışlar için makyaj hileleri

1. Gözlük seçiminizi doğru yapın. Eğer sürekli dereceli gözlük kullanıyorsanız, yüzünüze ve göz yapınıza en çok yakışan çerçeveleri seçin. Gözlük camlarında kullanacağınız camların ise, yansıma ve parlama yapmayan, mat ve doğal görünümlü camlardan olmasına dikkat edin.

Her zaman önce göz makyajı yap! Bu, yüz makyajınızı etkilemeden lekeler ve göz farı dökülmesi gibi hataları geri dönüp düzeltebileceğiniz anlamına gelir.

Makyaj hileleri ile gözleri büyütme

2. Koyu renk eye liner tercih edin. Gözünüzün görünümü ve bakışlarınızın etkisinde ciddi fark yaratan koyu renkli eye linerler ile birlikte ten rengi ya da beyaz astar far ile oluşturacağınız kontrast, bakışlarınızın etkisini artırır.

Makyaj hileleri ile gözleri büyütme
Makyaj hileleri ile gözleri büyütme

Daha Parlak Gözler. Yorgun görünen gözler, gözün bizi yorgun görünmesine neden olan doğal kızarıklığı hafifletmek için iç su hattında (alt göz kapağınızın içindeki etli kısım) kullanılan ten veya şeftali rengi bir göz kalemi ile daha beyaz ve parlak hale getirilir.

Daha Büyük Gözler . Önce bu kirpikleri bir kirpik kıvırıcıyla kıvırın. 3 yerde kıvrılın: Kirpiklerin dibinden başlayın, bırakın, sonra merkezi kıvırın, bırakın, sonra kirpiklerin ucuna odaklanın. 3 noktada kıvrılma, tüm kirpik çizgisinin kıvrılmasını ve düşmesini önlemeye yardımcı olur. Ekstra dayanıklılık için su geçirmez maskara ekleyin.

3. Pırıltılı Kullanın. Çok fazla far kullanmayı sevmiyorsanız, hafif simli bir ten rengi far ya da kalem ile, gözlerinizin etkisi artacak, bakışlarınıza ışıltı gelecektir..

Makyajı uygularken doğruluğu sağlamak için, neden göz kalemi uygulamada kılavuz olarak maskeleme bandı kullanmayı denemiyorsunuz? Bu, eli pek sağlam olmayanlar için harika bir araçtır. Bu şık numara, o temiz kesilmiş görünümü elde etmeye yardımcı olmak için göz farı uygularken de kullanılabilir ve her iki göze de eşit bir görünüm sağlar.

4. Rimeli dikkatli kullanın. Başarılı bir rimel kullanımı kirpik kısmını rastgele rimeli boca etmek değildir. Olabildiğince yavaş bir biçimde, rimeli kirpiklere takarak uçlara doğru sürmek gerekir.

5. Şeffaf göz çevresi kapatıcıları başarılı bir göz makyajının temel sırlarından biridir. Yorgun ve cansız görüntüyü bir anda düzeltir ve gözleriniz ile bakışlarınızın ön plana çıkmasını sağlar.

Makyaj hileleri ile burun küçük gösterme

Makyaj hileleri ile geniş bir burnu küçültün. Doğal cilt tonunuzdan birkaç ton daha koyu az miktarda pudra alın ve burnunuzun her iki tarafından aşağı doğru küçük bir çizgi kaydırın. Ardından, daha ince bir burun görünümü vermek için burnun tam ortasına aydınlatıcı bir pudra sürün.

6. Kaşlarınızın görüntüsüne dikkat edin. Devamlı alıyorsanız asla yarı çıkmış kaşlarla dolaşmayın. Yüzünüze ve gözlerinize en çok yakışan bir şekil verilmiş olmasına dikkat edin.

7. Çok katmanlı göz makyajı yapın. Makyajınızın gün içinde izin ömürlü olmasını istiyorsanız, kapatıcıdan sonra, astar ve farınızın değişik tonları ile bir kaç kat sürün. Renkler daha kalıcı ve etkili olacaktır.

8. Herkes o dolgun gür dudakları ister ve bu görünüme kavuşmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç numara vardır. Dudaklarınızı daha büyük göstermenin bir yolu, doğal çizginin hemen dışında bir dudak kalemi kullanmak ve ardından daha dolgun bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak ruj veya parlatıcı uygulamadan önce kalemi dudakların her yerinde kullanmaktır.

9. Cilt tipiniz için doğru fondöteni bulmak da zor bir görev olabilir. Yağlı cilde sahip olanlar için mat fondöten ve pudra kullanmayı deneyin. Abbie, daha fazla kapsama alanı sağlamak için nemli temeller kullanmaktan kaçınmayı öneriyor. Kuru cilde sahip olma eğiliminde olan kişiler için, nemlendirici içerikli daha hafif, daha nemli bir fondöten veya BB krem ​​ve nemlendirici astar kullanın. Daha olgun bir cildiniz varsa, mat fondötenler kullanmaktan kaçının çünkü bunlar onları gizlemek yerine ince çizgilere oturmaya meyillidir ve bunun yerine cildin güzel ışıltısını yaratan ışığı yansıtmaya yardımcı olacak nemli bir fondöten tercih edin.

10. Makyaj hilelerinin en en önemli kısmını sahte kirpikler, görünümünüzü tamamlamada büyük rol oynayabilir ve çok fazla makyaj yapmayı sevmeyenler için harika bir aksesuar olabilir. Takma kirpik uygulamak birçok insan için zaman alıcı ve stresli bir prosedür olsa da, gerçekten olması gerekmiyor. Abbie, cımbız kullanılmasını, yapıştırıcı sürülmesini ve tutkal yapışkanlaşana kadar 30-40 saniye beklemesini, kirpikleri gözün ortasına ve kirpik çizgisine mümkün olduğunca yakın konumlandırılmasını ve kirpikleri yerine oturtmak için cımbız kullanılmasını önerir.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? 7 adımda doğru şekilde temizleyin!

Makyajsız güzel görünmek için 10 ipucu Makyaj için favori tüyolar

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın