- Advertisement -

Pilates ile kilo verme şaşırtıcı 5 etkili yöntemi

Pilates yapmak, duruşu iyileştirmeye ve esnekliği artırmaya yardımcı olabilecek bir egzersizdir. Pilates ile kilo verme 5 etkili yöntemi.

0 1.576

- Advertisement -

Pilates, yoga ve yüzme ile birlikte ‘rahatlatıcı egzersiz’ kategorisinde gruplayabileceğiniz egzersiz türüdür. Pilates ile kilo verme yöntemi için 5 şaşırtıcı yolu vardır. Ancak bu, ona hak ettiği kadar kredi vermeyebilir.

Son dönemlerde spor yapma alışkanlığı eskiye göre artış gösterdiyse bunda pilatesin etkisi oldukça büyük. Bir anda parlayan pilates, egzersiz yapma isteğini fazlasıyla tetikledi. Sebebi ise, diğer çalışmalara göre daha kolay ve keyifli olması. Bu basit egzersizler, vücudumuza ve ruhumuza eş zamanlı iyilikler aktarıyor.

Pilates popüler bir düşük etkili egzersizdir. Güçlendirmek, yağsız kas inşa etmek ve duruşunuzu iyileştirmek için etkilidir.

Pilates Yapmak Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?

Pilates kilo vermenize yardımcı olabilir mi? Neden evet, özel hedefiniz buysa dolaylı olarak olabilir. Daha uyanık hissetmenize yardımcı olabilir mi? Evet. Fiziksel güç oluşturmanıza yardımcı olabilir mi? Yine evet.

Pilates yapmak sağlığınız için faydalı olabilir ve sağlıklı bir kiloyu korumanıza yardımcı olabilir.

Yine de Pilates , koşma veya yüzme gibi diğer kardiyo egzersizleri kadar kilo vermede etkili olmayabilir . Bunun nedeni, geleneksel mat Pilates derslerinde diğer kardiyo egzersizlerine göre daha az kalori yakacak olmanızdır.

Herkes tarafından tutulan ve sevilen pilates, bir anda “pilates arkadaşlığı” adlı bir sosyal arkadaşlık ortamı oluşturdu.

Pilates ile kilo verme

Bir pilates topu, psikolojik açıdan güçlenmenizi sağlayacağı gibi yeni arkadaşlıklarla ve keyifli ortamlarıyla depresif modlara bürünmenize engel olacaktır.

Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamanın yanı sıra, pilatesin vücudunuzu etkileyebileceği tüm yollar şunlardır:

Pilates Yapmak Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?
Pilates Yapmak Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?

1. Yeniden dengeleme

Pilates, vücudunuzu yeniden dengeler ve antrenman ve toparlanma sürelerinizi hızlandırmaya yardımcı olur.

Pilates uzmanı Gaby, “Vücudumuzu şekillendirmenin tek yolunun haftanın 7 günü spor salonuna giderek, mümkün olduğunca çok HIIT sınıfına atlayarak veya her gün sokakları döverek mümkün olduğunca çok kalori yakmak olduğuna sıklıkla inanılır” diyor. “Evet, bu kalori yakacak, ancak vücudunuz tüm doğru silindirleri ateşlemiyorsa ve kas dengesizlikleriniz ve eklem ağrılarınız varsa, vücudunuz daha az verimli olacaktır.”

Gaby, tercih ettiğiniz egzersizin zayıf yönleri korumaya çalıştığı için sürekli olarak zorlayıcı olması durumunda vücudun iltihaplanabileceğini açıklıyor. Ancak pilates yapmak vücuttaki dengeyi sağlayabilir, “tüm eklemlerin doğru çalışmasını ve kasların eşit olmasını” sağlayabilir. Bu da, yaralanmayı ve ağrıyı önlemelidir.

2. SİNİR SİSTEMİ/ADRENALLER

Pilates sinir sisteminizi sakinleştirir, kortizol seviyenizi düşürür ve kilo vermenizi kolaylaştırır.

Uzman, “Pilates düşük etkili ve nefes egzersizleri içeriyor, yani sinir sistemini sakinleştirme yeteneğine sahip” diyor. Bu sadece tükenmişliği önlemek için değil, aynı zamanda kilo kaybını önlediği bilinen kortizol seviyelerinin yükselmesini önlemek için önemlidir, çünkü kortizol daha sonra yağa dönüşebilen glikoz üretimini uyarır.

Gaby, “Pilates kortizol seviyenizi düşürerek daha sakin ve vücudunuz ve çevrenizle daha uyumlu hissetmenizi sağlar” diyor.

3. Pilates ile kilo verme Yalın ve yontulmuş kaslar

Pilates, uzun, yalın ve heykelsi bir görünüm oluşturmaya yardımcı olmak için esner ve güçlendirir.

Zamanınızın çoğunu bir masanın arkasında oturarak geçiriyorsanız, pilates, sonuçta sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz gergin kasların panzehiri olabilir. Pilates uzmanı, “Nefes bizi canlı tutar ve kaslarımıza nefes almak da aynı derecede önemlidir ve onları sağlıklı ve canlı tutar” diyor. “Çalışmak, masa başında oturmak, araba kullanmak vb. nedenlerle kaslar kısaldığında ve sıkılaştığında, laktik asit oluşur ve kan dolaşımına daha az oksijen girebilir.

“Pilates yaparken, duruş ve işlevsellik üzerinde çalışırken vücudu tüm kas gruplarıyla çalıştırmak için oluşturulmuş bir dizi hassas, kontrollü hareketten geçersiniz.” Bu, kaslarınızı aynı anda “gerir ve güçlendirir”, onları sıkılaştırır ve egzersiz sırasında daha iyi toparlanmalarını sağlar.

4. Kontrol

Pilates, stres ve kaygıyı azaltan vücudunuzu ve zihninizi kontrol etmeyi öğretir.

Vücudunuzun çöküşlerinden biri endişe ve strese yatkınlığıysa, pilates bu konuda yardımcı olabilir. Gaby, “Fiziksel veya zihinsel stres altındayken vücudunuzu nasıl daha iyi kontrol edeceğinizi öğretiyor” diye açıklıyor. “Pilateste temel ilke nefes almaktır. Merkezinize ve vücudunuzun etrafına daha derin nefes almayı öğrenirsiniz, bu da beynin sakinleşmesini tetiklemeye yardımcı olur, vücutta doğal olarak stres ve kaygıyı azaltan psikolojik bir tepki yaratır.

Uzman, “Bedeninizi ve zihninizi kontrol etmeyi öğrenin, yolunuza çıkan her şeyi kontrol edebileceksiniz” diyor.

5. Duruş

Pilates, size daha fazla enerji veren ve organlarınızı sağlıklı tutan duruşunuzu önemli ölçüde iyileştirebilir.

Bale öğretmeniniz altı yaşındaki beyninize iyi bir duruş oturtmuş olabilir, ancak ilk ofis işinize iki hafta kaldı ve muhtemelen söylediği her şeyi unutmuş olacaksınız. Pilates cevap olabilir!

Gaby, “Göğsü, omurgayı ve kalçaları esnetirken çekirdeği, omuzları ve kalça kaslarını güçlendirerek, akciğer kapasiteniz artacağından vücuda ve beyne daha fazla oksijen vererek daha fazla enerjiye sahip olacaksınız” diyor. “İyi duruş, aynı zamanda, otururken bütün gün onları ezmeyerek organlarınızı sağlıklı tutar.”

Pilates kaç kalori yakar?

Pilateste yakacağınız kalori miktarı, mat veya reformer sınıfı yapıyorsanız mevcut kilonuza ve sınıfın zorluk derecesine bağlıdır.

Yaklaşık 150 kilo olan biri için başlangıç ​​seviyesinde 50 dakikalık bir Pilates mat dersi yaklaşık 175 kalori yakar . 50 dakikalık gelişmiş bir sınıf yaklaşık 254 kalori yakar .

Pilates reformer sınıfında veya kalp atış hızınızı yükselttiğiniz herhangi bir Pilates antrenmanında daha fazla kalori yakarsınız.

Kaloriler kilo vermeyi nasıl etkiler?

Düzenli ve rahat hareketler, kan dolaşımını da düzene sokar. Bu sayede kalp atışlarınızda bir düzen elde etmiş olursunuz. Bedeni yormayan bu hareketlerle daha rahat nefes alıp verdiğinizi hissedeceksiniz.
Omurga ve kemiklerinizde bir sağlamlaşma söz konusu olacaktır. Yapısal olarak daha düzgün olmasına, gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Top üzerinde yormayan hareketler, nefes alıp verme kontrolünü elinizde tutmanızı sağlayacaktır.

Pilates kilo vermek için iyi bir egzersiz midir?

Pilates ile kilo verme düzenli hareket ediyor olmanız, nefes almanızın daha iyileşmiş olması yemek düzeninizi de etkileyeceğinden dolayı sağlıklı ve düzenli aralıklarla beslenmenizi de beraberinde getirecektir. Aşırı kilo artışı ve buna bağlı rahatsızlıklar son bulacağı gibi, bölgesel zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.

Pilates’i ne sıklıkla uygulamalısınız?

Pilateste yeniyseniz, tüm faydaları deneyimlemek için haftada 2 ila 3 kez pratik yapmayı deneyin.

Ayrıca Pilates reformer sınıfları gibi daha gelişmiş Pilates sınıflarını ve Piloxing (Pilates ve boks) veya Yogalates (yoga ve Pilates) gibi kombinasyon sınıflarını deneyebilirsiniz.

Bu tam vücut sınıflarında geleneksel Pilates mat sınıfından daha fazla kalori yakacaksınız.

Pilates ile kilo verme veya Kilo vermeye çalışıyorsanız, en iyi sonucu almak için haftada birkaç kez bu tür kombinasyon derslerine katılın. Pilates sınıflarını kuvvet antrenmanı seansları (ağırlıklarla) ve kardiyo egzersizi ile de değiştirebilirsiniz.

Pilates’i diğer kardiyo egzersizleri ve kuvvet antrenmanları ile birleştirmek ve ayrıca sağlıklı bir diyet yemek, kaslarınızı güçlendirmenin ve kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmanın etkili bir yoludur.

Pilatesin etkisi nedir?

“Pilates etkisi”,

Pilates uygulamasının daha iyi bir duruş, kas tonusu ve tonlanmış bir çekirdek alana yol açabileceği fikridir.

Bu “etkinin” sonucu, kilo vermiş gibi görünmenizdir. Bunun nedeni, kaslarınızı kazandıysanız veya sıkılaştırdıysanız, kilo vermemiş olsanız bile genel olarak daha fit görünebilirsiniz.

Kilo Kaybı için Evde Pilates Egzersizleri

Aşağıdaki evde yapılan Pilates egzersizleri, kilo vermek isteyenler için önerilir ve geleneksel fitness’tan tanıyabileceğiniz hareketleri içerir. Pilates ile kilo verme, Pilatesin jimnastik ve jimnastikte güçlü kökleri vardır, bu yüzden bazı koreografileri tanırsanız şaşırmayın.

Pilatese yeni başlıyorsanız veya kardiyo egzersizlerinizi kilo verme sonuçlarınızı artırmak için biraz direnç eğitimi ile desteklemek istiyorsanız birkaçını deneyin .

Pilates’in ünlü yayları ve imza aparatlarıyla uğraştığınız bir sonraki seviye Pilates’e hazırsanız, bir Pilates stüdyosuna gidin ve mevcut tüm farklı deneyimleri deneyimleyebileceğiniz bire bir derse kaydolun. ekipman türleri .

Hareket Isınma

2 ila 3 pound arasında bazı ağırlıklar alın ve dik durun. Ayaklarınızla “Y” şekli yapın, bir topuğunuz diğer kemere gelecek şekilde ayakta durun.

 1. Kolları hızlı bir şekilde yukarı kaldırarak bükülmüş bir bacağın üzerine atlayın. Arka bacak düz kalır.
 2. Kolları indirirken ön bacağınızı başlangıç ​​pozisyonuna geri çekin.
 3. 8 ila 10 kez tekrarlayın ve tarafları değiştirin.

Hedeflenen kaslar : Kuadriseps, Hamstrings, Deltoids

Pilates Şınavları

Yuvarlanmadan ve ellerinizi şınav veya plank pozisyonuna getirmeden önce dik durun ve başınızın üzerine uzanın.

 1. 3 ila 5 şınav gerçekleştirin.
 2. Ellerinizi ayaklarınızın içine geri getirin ve ayağa kalkın.
 3. 3 ila 4 seti tekrarlayın.

Hedeflenen kaslar : Sırt, Merkez, Omuzlar

Ayakta Ayak İşi

Ayaklarınız kalçalarınızdan biraz daha dar olacak şekilde paralel ve kollar çapraz şekilde cin tarzında durun.

 1. Kalçaları ve dizleri bükerek ancak omurgayı dik tutarak yarıya kadar çömelin.
 2. Üç sayı için en düşük noktada tutun.
 3. Ayağa kalk.
 4. 1 set için 8 ila 12 kez tekrarlayın. Toplam 2 set gerçekleştirin.

Hedeflenen kaslar : Glutealler, Hamstrings

Bacak Çekme

Vücudun arka tarafındaki kaslar büyük ve yoğundur. Güçlerini ve hacimlerini artırmak metabolizmanızı etkileyecektir.

 1. Bacaklarınız önünüzde ve elleriniz kalçalarınızın arkasında olacak şekilde uzun oturun. Parmaklar öne bakar.
 2. Kalçalarınızı vücudunuzla düz bir çizgi oluşturacak şekilde havaya kaldırın.
 3. 5 nefes tutun.
 4. İndirin ve 5 ila 8 kez tekrarlayın.
 5. İlerledikçe, her seferinde bir bacağınızı kaldırarak bir tekme hareketi ekleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Pilates reformer kaç kalori yakar?

Pilates kurucusu Joseph Pilates tarafından icat edilen Pilates reformcu , uygulamanızı yükseltmenize yardımcı olur. Platform benzeri yapı, vücudunuzu uzatmanıza ve güçlendirmenize yardımcı olmak için hareket eden yaylı bir araba içerir.

Pilates reformer farklı gerginlik seviyelerine göre özelleştirilebildiğinden ve hareket etmek için kendi vücut ağırlığınızı kullanmanız gerektiğinden, Reformer egzersizleri geleneksel mat Pilates’ten daha fazla kalori yakar.

Reformer üzerindeki direnci kullanarak, 120 kiloluk bir kişi yaklaşık 180 kalori yakabilirken, 150 kiloluk bir kişi 220 kaloriye kadar yakabilir.

Sıcak Pilates kaç kalori yakar?

Sıcak Pilates, 95 dereceye kadar ısıtılan ve yüksek nemli, genellikle %40 civarında olan bir odada yapılır. Yüksek-yüksek ve yüksek terli ortam, esnekliği ve hatta kardiyovasküler sağlığı geliştirmeye çalışır.

Sıcak Pilatesin kalori yakımını ölçen sınırlı araştırma var ve bazı uzmanlar bunun normal Pilates seanslarından çok daha fazla kalori yakmadığını iddia ediyor. 120 kiloluk bir kişi yaklaşık 171 kalori yakmayı bekleyebilir ve 150 kiloluk bir kişi 60 dakikalık seansta yaklaşık 200 kalori yakabilir.

Yaz diyetine başlamanın vakti geldi! Yaz diyeti için 7 öneri

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın