- Advertisement -

Eski kotlar nasıl değerlendirilir! 5 farklı fikir önerisi

Sadece eski kotları atmayın. Biraz yaratıcı olanlar eski kotları güzel bir yeni yaratıma geri dönüştürebilirler. Eski kotlar nasıl değerlendirilir!

0 2.274

- Advertisement -

Eski kotlar nasıl değerlendirilir! 5 farklı fikir önerisi. Eski kotlarınızı geri dönüştürmek: güzel kreasyonlara yol açabilir.

Çoğu insan kotun sürdürülebilir kategoriye girmediğini bilmez. Kot pantolonlar pamuktan yapılmıştır. Ve pamuk yetiştirmek için, bu pamuk bitkilerine haftalık olarak çeşitli pestisitler püskürtülür. Ve pamuk topları toplandıktan sonra, toprağı bir sonraki ekime hazırlamak için toprak tekrar gübre ile işlenir. Bunun için kullanılan kimyasallar yeraltı suyuna dönüşerek toprağın ve suyun kirlenmesine neden olur. Buna ek olarak, pamuk üreticilerinin her hafta bu kimyasallara maruz kaldıkları ve kirletici resmin tamamlandığı gerçeğini de ekleyin.

Eski kotlar nasıl değerlendirilir! 5 farklı tasarım önerisi ile eski kotları geri dönüştürün

Hemen hemen herkesin gardırobunda bir veya daha fazla kopyası var: eski kot pantolon. Gençlerden yaşlıya, kot pantolon herkes için vazgeçilmez bir kıyafettir. Kot yelekleri de kalça. Ama kot üretiminin aslında çok kirletici olduğunu biliyor muydunuz ? Buna ek olarak, cüzdan veya el çantası gibi yıpranmış kot pantolonlardan çok eğlenceli ve yararlı şeyler yapabilirsiniz. Daha az israfınız var ve orijinal bir el çantası gösterebilirsiniz . Başlama zamanı!

Eski kotlarınız sandığınızdan daha değerlidir!

Kot pantolonunuzun bir kısmını bir yastıkta veya örneğin bir koltuk örtüsü olarak görebilirsiniz. Bu romantik fikir, Elliz in Company’de kot pantolonunuzu ölümsüz hale getirmek için yaratıldı. mucizelerinden biri olarak.

1. Basit kalem kutusu / cüzdan çanta yapımı

Küçük bir çanta yapmak, kesme ve dikiş tekniklerine hala güvenmesi gerekenler için harika bir başlangıçtır. Bir basit kalem kutusu / cüzdan kot da çok güzel ve zamansız. Bir parça eski kot ile başlayın. Genişliğe eşit iki parça kesin, örneğin bacakların alt kısmını seçin, bu kolaydır. Dikmek ve bir flep almak için ikisinden birinin daha uzun olduğundan emin olun. Velcro veya bir düğme ile bir kapatma yapın. Tam açıklama, adım adım, burada bulunabilir. Eski kotlar nasıl değerlendirilir! Sonuç güzel!

Basit kalem kutusu / cüzdan çanta yapımı
Basit kalem kutusu / cüzdan çanta yapımı

2. Eski kottan yastık kılıfı yapımı

Artık giymediğiniz bir değil birkaç kotunuz var mı? Bu eski kotları geri dönüştürme ve onlara yastık kılıfı olarak yeni bir hayat verme zamanı . Bir yastık kılıfı çok basit yapabilirsiniz. Borulardan 2 büyük parça kesin, bunlar yastığınızın arkasını kaplayacaktır. Yastık arkası için iki arka kapağın 1/3 oranında üst üste binmesi gerektiğini unutmayın. Bir patchwork için pantolonun geri kalanından farklı yamalar kesin . Bunu güzel bir kompozisyona yerleştiriyorsunuz ve birlikte dikiyorsunuz.

Biraz örtüştüğünden emin olun. Patchwork dikiş, sonra ön ve arka birlikte dikmek. Bir sonraki seviyeye hazır mısınız? Bu video , eski kotun aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir kot yastığına nasıl geri dönüştürüleceğini açıklamaktadır.

Eski kottan yastık kılıfı
Eski kottan yastık kılıfı

3. Kot çelenk ev süsü

Parti ya da değil, bir denim çelenk oturma odanızı aydınlatacaktır. Bu yaratım bir esinti. Şekil için bir kartpostal alın. Kullanacağınız eski kotun üzerine yerleştirin ve şekli bir kalemle işaretleyin. Yaklaşık 40 parça kumaşı kesin. Düzensiz etkiyi sever misin, bu şekilde tut. Değilse, dikişleri dikebilirsiniz. Sonra yamaları şerit veya ev ipliğine dikin. İpucu: Yamaları sivri bayraklar veya kalpler gibi herhangi bir şekilde kesebilirsiniz. Onlara bir kravat boyası etkisi vermek isterseniz , kumaş yamalarını alt kısmı ile bir klor banyosuna daldırabilirsiniz.

Kot çelenk ev süsü

4. Kot battaniye yapabilirsiniz

Eski kotları bir battaniyeye geri dönüştürmek oldukça kolaydır . İhtiyacınız olan şey bir dikiş makinesi, ütü ve ütü masası, eski kotlardan bahsetmemek. Kot pantolonları bacakların iç dikişi boyunca açın. Büyük veya küçük kumaş parçaları kullanmak isteyip istemediğinizi seçin. Kendi boyutunda yamalar yapın. Kenarları, kumaşın yıpranmayacağı şekilde kenetleyin. Tüm yamalar hazır olduğunda, bunları birleştirmeye gelir. Tüm satırları yapın ve bu şeritleri birbirine dikin. Bütün ütüyü ve voilà, güzel bir yaratım!

Kot battaniye yapabilirsiniz
Kot battaniye yapabilirsiniz

5. Eski kot çanta yapılışı

Eski kotlardan farklı şekillerde bir çanta yapabilirsiniz. Bir istiyorsunuz sırt çantası , bir omuz çantasını veya debriyaj ? Birçok örnek var. Pinterest’te sayısız eğlenceli desen ve ilham dolu bir dağ bulacaksınız. Aşağıdaki video eski kot geri dönüşüm ile nasıl kalça çanta yapmak gösterir.

Tabii ki, eski kotlardan her türlü yeni kıyafetler de yapabilirsiniz. Çok kısa veya yırtık pantolonları şort yapmak için keserdim, ancak çocuklarınızdan biri için kotunuzu eteğe veya bir parça giysiye dönüştürebilirsiniz.

Ağrısız topuklu ayakkabı nasıl giyinilir? Başarılı 5 İpucu

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın