- Advertisement -

Kaşlarınızı evde şekillendirme yapın profesyonel gibi gözükün!

Kaşlarınızı şekillendirmek için izleyebileceğiniz tüm adımların bir derlemesini öğrenmek için okumaya devam edin, kaşlarınızı evde şekillendirme yapın!

0 1.066

- Advertisement -

Genellikle kaşlarınızı şekillendirmek ve bakımını yapmak için bir profesyonele yönelirseniz , şu an yeni sosyal olarak ayrılmış gerçekliğimiz göz önüne alındığında, muhtemelen evde kaşlarınızla nasıl başa çıkabileceğinizi merak ediyorsunuz . Kaşlarınızı evde şekillendirme yaparak profesyonel eli değmişcesine güzel gözükebilirsiniz.

Kaşlarınızı evde şekillendirme nasıl yapılır?

Artık tüm güzellik salonları kapalı olduğu için, en iyisini kendimiz yapmak zorundayız. Kaşlarımız büyümeye devam ediyor ve doğal olarak bakımlı görünmelerini istiyorsunuz . Evde kaş düzeltme yapmak, yine de bunu kendiniz yapmak zordur, çok fazla epilasyon yaparsınız veya aniden tamamen farklı bir şekle sahipsiniz. İstediğin bu değil. Bu yüzden başlamadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylemekten mutluluk duyuyoruz.

İlk olarak, evde kaşlarınızı korumak hakkında bilmeniz gereken birkaç temel şey var.

Artık bir profesyonel göremediğiniz için kendiniz bir şey yapmaktan hoşlandığınızı biliyoruz. Sadece kendiniz için iyi görünmek istiyorsunuz. Kaşlarınızın şekli ne olursa olsun, güzel olduğunu ve güzellik standartlarına göre bir tür benimsememeniz gerektiğini bilmek önemlidir . Eğer varsa büyümek istiyorum güzel kaşlarınızı tam , size kalmış tamamen! Kaş stilistinizi gerçekten özlüyorsanız, sizin için birkaç ipucumuz var.

Hangi kaş şekli benim için en iyisi?

Kaş haritalama ile başlayın! McQuarrie, “Kaşlarınızı kaş eşlemesi olmadan yapmaya bile çalışmayın, çünkü o zaman felaket bölgesine giriyoruz” diyor. O, “eşleştirmesini” korkutucu sesler iken aslında sadece gelir Alnının üç temel bölümden dentifying ve bunları kolayca temizlemek böylece kaş makyajı ile işaretleyerek:

 1. Kaşınızın nereden başlaması gerektiği: Nereden başlaması gerektiğini görmek için burnunuzun kıvrımından kaşına kadar düz bir çizgi çizmek için kaş kaleminizi veya parmağınızı kullanın.
 2. Kaşınızdaki kemerin haritasını çıkarın: Kemerinizin zirvesi olması gereken orta noktayı bulmak için kaş kaleminizi burnunuzun kenarından gözünüzün irisine doğru açın.
 3. Kaşınızın nerede bitmesi gerektiği: Kaleminizi burnun kenarından kaşınızın sonuna doğru tutun ve kaşınızın kuyruğunun bitmesi gereken çizgiyi işaretleyin.

Kaşlarımın aynı olması gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır.

“Kimsenin kaşları mükemmel derecede eşit değildir ve eğer olsaydı, muhtemelen garip görünecektir” diyor, bu yüzden bir kaşın biraz asi veya bakımı zor olup olmadığını vurgulamayın – tamamen normal. ”Kaşlar ikiz değil ama onların birbirleriyle oldukça yakından ilgili olmalarını istiyoruz. ”

Kaşlarınızı evde şekillendirme için doğru araçlar

Gelişi güzel başlamadan önce, iyi araçlar kullanmak gerekir. Bunlar sonuçlarınızın çok daha hoş görünmesini ve daha az acı çekmenizi sağlayabilir. Bazı kıllar bazen daha az işbirliği yapmak ister. Bu nedenle, her zaman keskin cımbızlara keskin noktalar sağlayın. Kaba, sadece sizin için daha zor hale getirecektir. Saçınızı biraz kesmek istiyorsanız, mümkün olduğunca küçük makas kullanmak güzel. Bu şekilde çok hızlı gitmeden kademeli olarak kesersiniz.

Tarak tüyleri yukarı

Garip, ama kaşlarınızı koparmadan veya kesmeden önce, tüm saçlarınızı taramak en iyisidir. Bu şekilde hangisinin uzun ve hangilerinin daha kısa kesilebileceğini görebilirsiniz. O zaman onları her zaman sahip olduğunuz şekilde geri taraklayabilirsiniz.

Kaşınızın şekli çizin

Kaşlarınızı evde şekillendirme modelleri.
Kaşlarınızı evde şekillendirme modelleri. Doğal kaşlar için Simetri

Kaşlarınız için doğru şekli nasıl belirliyorsunuz? Sık sorulan bir soru olmaya devam ediyor, çünkü herkesin diğerinden daha güzel olduğu farklı bir yüzü var. Size en uygun olanı bulmak için bir püf noktası var. ‘Altın oran’ da denir . Bunun için bir (kaş) kalem gerekir. Kalemi burun deliğiniz boyunca yukarı doğru yerleştirerek başlayın. Kaşınızın başına gelene kadar, kaşınızın başlaması gereken yer burasıdır. Oraya bir nokta koy. Belki kıllar daha da büyüdü, böylece hepsini daha sonra kaldırabilirsiniz.

Kaleminizi aynı yerde tutun, ancak kaşınızın ‘kemerine’ bükün . Şimdi nerede olması gerektiğini biliyorsun. Oraya bir nokta da koydun. Aynı şey kaşınızın aşırı kısmı için de geçerlidir. Kalem gözünüzün yanından geçer ve bu da sonu belirler. Oraya bir nokta da koy. Şimdi tam olarak hangi formu alabileceğinizi biliyorsunuz.

Yüzünüzü büyük olarak görün

Epilasyona veya cilalamaya başladığınızda, bazen kaşlarınıza büyük bir aynadan bakmak önemlidir. Taşınması ve aslında istediğinizden daha fazla tüy almanız çok kolaydır. Bunun nedeni ona çok yakın olmanızdır. Küçük bir ayna kullanarak tüm kaşınızı değil, sadece kaşınızı görürsünüz. Bu yüzden uzağa bak ve büyük resmi gör. Her şey hala doğru mu? Üst!

Daha sonra cildinize iyi bakın

Kaşlarınızı evde şekillendirme işlemi tamamen bitirdikten sonra biraz sevgi kullanabilirler. Bu nedenle, cildinizin tekrar rahatlaması için ince bir krem ​​veya yağ ile onlara iyi baktığınızdan emin olun. Birkaç saat kırmızı kalabilir, bu normaldir. Gerçekten çok fazla sorun yaşarsanız, bir beze biraz buz koyabilir ve yerinde tutabilirsiniz. Bu alanı iyi soğutur.

Sorun: Aşırı koparılmış, seyrek kaşlar → Çözüm: Kaş makyajı

Her şeyden önce, panik yapmayın: Kaşlarınız istediğiniz kadar dolu olmadığı için, sabır ve iyi bir kaş kalemi kaşlarınız tamamen büyüyene kadar size ulaşacaktır (birkaç hafta sürebilir) bir yıla kadar):

 1. Kaş ürününüzün doğru renkte olduğundan emin olun. Kaş kalemi, pudra veya jel tercih ediyorsanız, “kaşlarınız genellikle kafanızdaki saçtan daha koyu” diyor. En iyi sonuçlar için uygun şekilde eşleştirin.
 2. eski aracı hafifçe dolandırdığınız kaşlarını önlemek için. (Profesyonel ipucu: Kalemi ne kadar geriye tutarsanız, vuruşlarınız o kadar fazla tüy ışığı ve doğal görünümlü olur!).
 3. Küçük, hafif vuruşlarla yön saç büyümesini taklit edin , kenarlara ve iç köşelere doğru hafif bir el ile çalışmaya özellikle dikkat edin: Aksi takdirde, doğal olmayan, bloklu bir görünüm riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
 4. Kutunun dışında düşünün ve “doğal kaş çizgisinin dışında kalsalar bile” bazı ekstra kıllar çizmeniz gerekebileceğini unutmayın “diyor.
 5. Çizgileri karıştırmak ve hataları temizlemek için bir Q-Tip veya spoolie (diğer adıyla temiz maskara çubuğu) bulundurun . “Bunlar sizin BFF’leriniz,” diyor.
 6. Şeklinizden memnun olduğunuzda, büyümeyi desteklemek için kaş kremi ile ayarlayın . Diğer kaşınızda tekrarlayın.

Sorun: Aşırı büyümüş, şekilsiz kaşlar → Çözüm: Cımbızla yeniden şekillendirin

Çok fazla kaş sahibi olmak çok az şeyden daha iyidir ve kalın kaşlarınıza biraz şekil vermek, görünüşünüzü parlatmanın en iyi yoludur. Kaş eşlemenizin dışına çıkmadan, uygun şekilde temizleyin:

 1. Kaşlarınızı eşledikten sonra, bir spoolie alın ve tüyleri fırçalayın ve yuvarlak uçlu küçük, kavisli bir kaş makası kullanarak kaşlarınızın üst kenarı boyunca kalan tüyleri düzeltin .  “Çok fazla çekmeyin veya itmeyin ve sadece uçlarını kırpmayın,” diyor.
 2. İyi bir cımbız kullanarak , kaş haritanızın dışında kalan , hem kaşın altında hem de üstünde başıboş tüylerle mücadele edin .
 3. Düzensiz kaşları yerleştirmek ve her şeyi güzel ve simetrik tutmak için jel veya kaş tozu ile ayarlayın.
 4. Not : Yeniden şekillendirirken, yavaşça gidin ve bir seferde bir saç tweeze edin: her zaman daha fazlasını alabilirsiniz, ancak bir kez çektiğinizde saçlar gitti!

Sorun: Uzun, dağınık olmayan kaşlar → Çözüm: Kaşları makasla kesin

Kaşlarınızı seviyorsunuz, ama kendilerine ait bir zihinleri var mı? Bu durumda, muhtemelen onlara iyi bir düzeltme yapmanız gerekir. Altın anahtar, kaşın doğal şeklini kesmemeye dikkat ederken “sadece uçları kırpmak” tır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Temiz bir spoolie kullanarak kaşları fırçalayın ve fazla kılları yukarı doğru düzeltin. Ardından, tüyleri aşağı doğru fırçalayın ve kaş şekillendirme makası kullanarak herhangi bir süper uzun şeridi düzeltin.
 2. Kırpmadan sonra, kaş haritanızın dışında kalan tüyleri karıştırmak için cımbız kullanın. Ardından, cilalı bir görünüm için kaş kalemi veya toz ile doldurun.
 3. Her şeyden önce, insanları görünüşlerini nasıl etkilediğini görmek için kaş şekilleri ile oynamaya teşvik eder. Ayrıca, “eğlenmeyi! Makyaj, çıkar, kalıcı değil.”

Cilt bakımı için günlük rutinler neler! Her cilt tipi için 5 basit adım

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın