- Advertisement -

Ağrısız topuklu ayakkabı nasıl giyinilir? Başarılı 5 İpucu

Topuklu ayakkabı ile zarif yürüyüş: herkesin yetenekli değil. Özellikle ağrı, güvenli bir şekilde geçiş yapmanızı önler.

0 1.818

- Advertisement -

Yüksek topuklu ayakkabılar: Onlarla yaşayamam, onlarsız yaşayamam. Öte yandan, yüksek topuklu ağrı? Can kesinlikle onsuz yaşamak.

Eğer ayak parmaklarınız sizi rahatsız etmiyorsa, başka bir yere sıkışmaya başlayacaktır. Her iki durumda da, genellikle elimizdeki topuklu ayakkabılarımızla çıplak ayakla bitiririz . Ama o zamanlar bitti! Bu şekilde yüksek topuklu ayakkabılarla acı çekmeden yürüyorsunuz. Peki Topuklu ayakkabı topuklarda ağrı olmadan nasıl giyinilir?

Topuklar (çoğu) dolaplar için gereklidir, ancak bir gece için inanılmaz bir kıyafeti bir araya getirmekten daha kötü bir şey yoktur, sadece bir saat içinde kenara çekilmek için ayaklarınız acı çekiyor.

Ayakkabı seven her kadın tarafından şu ya da bu noktada sorulan asırlık soru: Dünyada nasıl acı çekmeden yüksek topuklu ayakkabılar giyerim? Hatta mümkün mü? Harika görünmek ve hissetmek adına yaşam için “sırıtış ve ayı” anlayışına düşüyor muyuz? Görünüşe göre, muhteşem bir çift gök yüksek ayakkabısı ve ağrısız ayaklar birbirini dışlamaz.

1. Doğru boyutu ayakkabı giydiğinizden emin olun

Kadınların muhtemelen yaptığı 1 numaralı hata, ayakları için doğru ayakkabı boyutuna sahip değildir. Özellikle çocuk sahibi olduktan sonra, ayak ölçünüz yıllar boyunca, bir tam boy kadar bile değişir. Ayaklarınızı yılda bir kez ölçün ve daha önce yapmadıysanız yapın. Ayakkabı alırken genişlik ve uzunluk için ayaklarınızı ölçün. Birçok insan geniş ya da tersi olduklarını düşünüyor ve değiller, bu yüzden alışveriş yapmadan önce bunu kesinlikle yapın.

Topuklarda ağrı olmaması için  platform tabanı tercih edin

Zaten yüksek topuklu böyle bir kahraman değilseniz, bu çözüm olabilir. Bir platform tabanı, ayağınıza göre topuk yüksekliğinin daha düşük olmasını sağlar. Yani sanki alçak topuklu yürüyormuşsun gibi geliyor. Yani sen biraz daha uzunsun ama acısızsın.

2. Kendi Ayak Tipinizle Kendinizi Eğitin

Ayak tipinizi bilin. Bence bir ayak hastalıkları uzmanı , ayak tipinizi ve neler olduğunu bilmenin en iyi yolu olacaktır . Ayak hastalıkları uzmanına kaçamazsanız, düz bir ayağınız veya yüksek kemerli bir ayağınız olup olmadığını görmek için birkaç temiz yol vardır. Ayağınızı ıslatın ve bir inşaat kağıdına adım atın. Bir izlenim bıraktığınızda, ayağınızın ne kadar düzleştiğini veya bir kemerin ne kadar yüksek olduğunu göstereceksiniz. Bir kişinin ayak tipine bakabilir ve neden acı çektiğini görebilirsiniz.

3. Topuk ne kadar kalın olursa o kadar iyidir

İnce topuklardan kaçının: stilettolar. Ayağınızın etrafında sallanmasına neden olurlar. Bazen, elbise zaman zaman bir şey olduğu sürece sadece bir stiletto çağıracaktır. Her gün stilettolar giyiyorsanız, daha dolgun bir topuk stilini düşünmek ve biraz değiştirmek isteyebilirsiniz.

Topuklarınızda ağrı varsa geniş topuklu ayakkabı tercih edin

Stiletto topuklar da normal yürümeyi neredeyse imkansız hale getirir. Ve ayakkabılarınızda on metre sabit durduğunuzda, iki kaldırım karosu veya bir kuyu arasında sıkışıp kalırsınız. Yani başarı yok. Bu nedenle geniş bir topuk seçin. Bu çok daha fazla güç ve stabilite sunar. Ayrıca bir kama topuk da seçebilirsiniz. Bu neredeyse normal bir ayakkabı kadar kararlıdır.

4. İnce Tabanlar kaçının, yerine bir platform tercih

İnce tabanlar neredeyse her zaman ayağınızın dibinde ağrı verecektir. Yürürken baskının bir kısmını dengeleyecek daha kalın bir taban veya biraz platform istiyorsunuz. Kauçuk bir malzeme bu basıncı emer.

Topuklarda ağrısız: tabanlık

Bu stiletto topuklar üzerinde girişim yapmak ister misin? Bunun için de bir çözüm var. Topukların ağrısına karşı savaşabilen özel tabanlık vardır. İster parmakları kıstırmaktan, ister topuklu kaymaktan muzdarip olun: her şey için bir taban var.

5. Ayakkabılarınızı Çıkardıktan Sonra Ayaklarınızı Gerdirin

Yapmak isteyeceğiniz gerilmeler, ayak parmaklarınızı aşağıya doğru işaret etmek ve Aşil tendonunu ve baldır kaslarını almak için ayaklarınızı bir kayışla yukarı çekmek gibi ayağın ve ayak bileğinin önünü hedefleyecek gerdirmelerdir. Ve sonra ayağın dışına ve dışına ulaşmak için yan yana.

Topuklarda ağrısız: ayak parmakları

Bu basit ev, bahçe ve mutfak hilesi akşamınızı kurtarabilir. Orta parmağınızı küçük parmağınızla küçük parmağınızın yanındaki parmağınıza bağlayın. Bu baskıyı hafifletecek ve anında ağrıyı hafifletecektir. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, ama gerçekten işe yarıyor.

Topuklu ayakkabı ile rahat yürüyüş için ipuçları

Birkaç basit ipucu ile ayaklarınızı çok daha rahat hale getirebilirsiniz.
  • Yuvarlak burun
Topuk alırken yuvarlak burunlu pompaları seçin. Bu pompalarda ayak parmaklarınız birbirine bastırılmaz ve bu çok daha hoş hissettirir.
  • İyi ölçü
Doğru boyutu seçmek için pompa satın alırken de çok önemlidir. Bazıları sadece daha küçük bir boyuta uymak isteyebilir, ancak bunun sadece acı çekeceğini unutmayın (daha fazla). Sonuç olarak, topuklar ayağınıza göre daha sık dolapta ve bu bir utanç!
  • Stiletto yok
Biz almak , hançerler çok güzel. Ama bütün gün üzerinde yürüyor musun? Bu seni mutlu etmiyor! Bu nedenle, biraz daha kalın topuklu pompaları seçin, bu ayaklarınızı daha iyi destekler.
  • Kalın çorap
Evde yürürken pompalarınıza kalın çorap giyin. Evde birkaç saat yürüdüyseniz, ayakkabılar ayağınıza kadar kalıplanır.
  • Yastıklar
Jel pedleri ayağınızın topu altına yerleştirin. Bu şekilde yürürken ayaklarınız ayakkabınızın altına sürtmez ve yanma hissiniz olmaz.
  • Deodorant
Hızla kabarcıklar alacağınız bir deodorant silindiri veya çubuk ile ayağınızın alanlarını gözden geçirin. Bu kabarcıkları önleyebilir. Ennuh, aynı zamanda taze ayaklar sağlar!
  • Yapışmak

Keskin kenarları veya kayışları olan pompalarınız var mı? Sonra üzerine bir sıva veya bant şeridi yapıştırın.

  • Kurtarmak
Topuklarınızı her gün giymeyin, örneğin her iki günde bir. Bu şekilde ayaklarınıza dinlenmek için zaman tanırsınız.
  • Dondurucuda

Pompalarınız biraz fazla mı sıkı? Ayakkabınıza bir torba su koyun ve daha sonra dondurucuya koyun. Aptalca gelebilir, ancak su donarsa, ayakkabılarınızı hafifçe esnetir.

Peki sizin Topuklu ayakkabı ile rahat yürümek için ipuçlarınız var mı?

Elma sirkesinin yararları nedir Elma sirkesi mucizevi 25 faydası

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın