- Advertisement -

Makyajsız güzel görünmek için 10 ipucu Makyaj için favori tüyolar

Her kadın daha güzel görünmek için zaman harcar. Makyajsız güzel görünmek için basit ama etkili yollarını sizler için hazırladığımız makalemizde anlattık.

0 943

- Advertisement -

Makyaj yapmak kendimizi çok daha iyi hissettirir ve kendimize daha çok güvenmemizi sağlar. Ancak, makyajsız da güzel görünmek mümkün. İşte, sizler için hazırladığımız güzel görünmek basit için ipuçları…

Makyajsız Güzel Görünmek için 10 ipucu

1. Cilt Bakımı Yapın

Makyajlı ya da makyajsız güzel görünmek için en önemli kural güzel bir cilttir. Sağlıksız bir cilt makyajı daha kötü göstereceği gibi makyajsızken de bakımsız ve hasta görünmenize neden olur. Bu yüzden günlük cilt bakımınızı aksatmadan yapmalısınız. Bunun yanında haftada bir gün buhar banyosu, peeling, maske ve yoğun nemlendirmeyle daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

2. Kaşlarınızı Şekillendirin

Kaşlarımız yüzümüzde en dikkat çeken yerlerden biridir. Özellikle de makyaj yapmamışsak. Düzgün alınmış ve yüz şeklimize yakışan bir kaş modeli, makyajsız da güzel görünmemizi sağlayacaktır. Makyajsız ve doğal bir güzel görünmek için kaş şeklinizin iyi olduğundan emin olun.

3. Kaş ve Kirpiklerinizi Gürleştirin

Gür kirpikler ve kaşlar makyajsızken de dikkat çekici ve güzel olmamızı sağlar. Daha kalın kaşlar ve yoğun kirpikler için her gün doğal yağlar ve serumlar kullanabilirsiniz. Düzenli uygularsanız birkaç hafta içerisinde sonuç alabilirsiniz.

4. Makyajsız İyi Görünmek İçin İyi Uyuyun

Yeterli ve iyi bir uyku hem cildiniz için hem de gözleriniz için faydalı olacaktır. Her gün 7-9 saat uyumaya özen gösterin. İyi bir uyku cildinizi ve bakışlarınızı canlandıracak, gözaltı morluklarınızı azaltacaktır.

5. Beslenmenize Dikkat Edin

Güzel bir cilt ve makyajsız güzel görünmek için sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Abur cubur ve hazır gıdalardan uzak durun. Her gün yeterli miktarda su için.

6. Dudaklarınıza Bakım Yapın

- Advertisement -

Düzenli olarak dudak bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Peeling ve nemlendirme yaparak daha dolgun ve pembe dudaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca vazelin dudaklarınızın daha dolgun ve nemli görünmesini sağlar. Peeling yapmanın yanı sıra vazelin ile dudak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Güzel görünmek doğal makyaj ile başlar

Güzel görünmek doğal makyaj ile başlar
Güzel görünmek doğal makyaj ile başlar

7. Makyajsız Güzel Görünmek İçin Bembeyaz Dişler Şart

Makyajlı ya da makyajsız güzel bir gülüş çok önemlidir. Bunun için beyaz dişlere sahip olmalısınız. Diş bakımınızı ihmal etmeyin. Doğal yöntemlerle ya da bir uzmandan yardım alarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

8. Saç Bakımına Önem Verin

Parlak ve dolgun saçlar makyajsız güzel görünmenin yollarından biridir. Saçlarınızın kırıklarını düzenli olarak aldırın ve saç bakımı yaparak daha sağlıklı saçlara sahip olun. Ayrıca size yakışan bir saç rengi seçin. Saç renginiz sizi solgun gösteriyorsa başka bir saç rengini deneyin.

9. Güneşten Korunma

Cilt lekeleri ve kırışıklıkları önlemek için yaz-kış güneş koruyucu krem kullanın. Cildinizin erken yaşlanmasını önleyin.

10. Giyiminize Özen gösterin

Makyajsız çok şık giyinemezsiniz ancak özensiz giyinmekten de kaçının. Daha günlük, sade ama şık kıyafetler tercih edin.

"<yoastmark

Makyajsız güzel görünmek için bu basit ama etkili yolları mutlaka bakım rutininize ekleyin. Kendinizi çok daha iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın