- Advertisement -

Cilt beyazlatmak için pirinç suyu mucizesi

Pirinç suyunun cilde faydalarının yanında, cilt beyazlatmak ve cilt lekelerini açmak için pirinç suyu nasıl hazırlandığı ve nasıl kullanıldığını anlattık.

0 203

- Advertisement -

Cildinize güzelleştirmek için dengeli bir beslenme düzenine ek olarak, pirinç gibi iyi bilinen doğal malzemeler en iyi yardımcınızdır. Pirinç Asyalı kadınların güzellik bakımlarının temel bir bileşenidir ve cildin tamamen temizlenmesi ve cildin üzerinde (yüz, boyun, eller…) koyu renkli lekelerin azaltılmasında ve tenin daha açık görünmesinde çok etkilidir. Cilt beyazlatmak için pirinç suyu nasıl kullanılır? Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Pirinç suyunun cilde faydaları nelerdir?
Pirinç suyunun cilde faydaları nelerdir?

Pirinç suyunun cilde faydaları nelerdir?

Pirinç, ciltlerinin güzelliği ile tanınan Asyalı kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Asyalı kadınlar pirinci ciltlerini porselen gibi yapmak için kullanırlar. Pirinç, cildi yenilemesinin yanı sıra güneş ışığına maruz kalma, yaş veya bazı hormonal değişikliklerin sonucu oluşan koyu lekelerin yok edilmesine de yardımcı olur. Pirinç suyunun cilde faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Pirinç, çok güçlü bir beyazlatma etkisi sağlayan ancak cilde zarar vermeyen niasin yani B3 vitamini içerir. Öte yandan, pirinç ciltte lekelerin ortaya çıkmasını önlemek için de mükemmeldir.
 • Yüksek B vitamini içeriği, cildin daha iyi nefes almasını sağlar, kan dolaşımını uyarır ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Cildi mümkün olduğu kadar genç tutmak için mükemmel bir doğal çözümdür.
 • Pirinç aynı zamanda yağlı ciltler veya sivilceler için çok iyi bir bileşendir. Fazla yağı azaltır, gözenekleri derinlemesine temizler, cildi yumuşatır ve rahatlatır.
 • Pirinç hipoalerjeniktir yani alerjiye açık hassas ciltlerde kullanılabilir.

Cilt beyazlatmak için pirinç suyu nasıl hazırlanır?

Daha açık bir ten rengine sahip olmak istiyorsanız, en iyi çözüm pirinç suyu kullanmaktır. Pirinç suyu istediğiniz bölgedeki cildinizi aydınlatmanıza yardımcı olacak etkili ve doğal bir malzemedir. Zamanın yol açtığı lekeleri yok etmek, cilt rengini açıp cildi aydınlatmak ve gözenekleri temizleyip sıkılaştırmak için etkilidir. Bunun için ihtiyacınız olan:

- Advertisement -

 • Yarım su bardağı pirinç
 • 4 su bardağı su

Gerekli ürünleri topladıktan sonra cilt beyazlatmak için pirinç suyu hazırlığına geçebiliriz.

 • 4 su bardağı suyu ateşte koyun ve kaynatın.
 • Suyun kaynamaya başladığını gördüğünüzde pirinci ekleyin.  Pirincin tencere dibine yapışmasını önlemek için bir kaşık veya spatula ile karıştırın.
 • Pirinci 20 dakika kadar kaynamaya bırakın. Zaman zaman karıştırın.
 • 20 dakika geçtikten sonra pişmiş pirinci süzüp suyu bir kaba aktarın.
 • Pirinç suyunu soğumaya bırakın.

Cilt beyazlatmak için pirinç suyu nasıl uygulanır?

İyi bir sonuç için elde ettiğiniz suyu doğru şekilde uygulamak çok önemlidir. İlk olarak, beyazlatmak istediğiniz alan tamamen temiz ve kirden arındırılmış olmalıdır. Bu nedenle cildinizi kullandığınız temizleme ürünü ve ılık suyla iyice yıkayarak başlamanız gerekir. Sonra pirinç suyuna bir parça pamuk batırın. Dairesel masajlar yaparak cildin koyu bölgelerine sürüp tüm gece bekletin. Ertesi sabah uyandığınızda cildi ılık suyla temizleyin.

Daha açık ve ışıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, bu uygulamayı haftada 3 kez düzenli aralıklarla yapmak çok önemlidir. Bunu düzenli olarak uygularsanız, birkaç gün sonra sonuçları görmeye başlayabilirsiniz. Koyu lekelerin kademeli olarak kaybolduğunu görebilirsiniz.

Cildi beyazlatmak için farklı öneriler

Cildi aydınlatan ve lekeleri yok eden sadece pirinç değildir. Rahatlıkla bulabileceğiniz farklı doğal malzemeler de vardır. Cilt beyazlatmak için etkili diğer malzemeler: limon, yulaf ezmesi, yoğurt, bal, papaya, süt vb. Cilt sağlığını korumak ve yeni lekelerin oluşmasını önlemek için öncelikle güneşten korunmak gerekir. Pirinç suyu uygulamasının yanında güneşe korunmadan çıkmamaya özen gösterin. Cilt lekelerinize uyguladığınız bakımlar işe yaramıyorsa son çözüm olarak lazer veya mikro dermabrazyon gibi profesyonel estetik tedavileri düşünebilirsiniz.

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın