- Advertisement -

6 temizlik hatası evinizi daha kirletecek!

Herkes kendi yolunda temizler, ancak nasıl yapılamayacağına dair birkaç nokta bir araya getirdik. İyi yaptığınızı düşünseniz bile, 6 temizlik hatası ile daha kirli hale getirebilirsiniz.

0 834

- Advertisement -

Arada bir, evin her yerinde iyi bir temizlikten daha iyi bir şey yoktur. Biraz çaba gerektirir, ama bilmeden önce eviniz taze ve meyvemsidir. Ya da öyle düşünüyorsun. Temizlik yaparken bu hatalardan birini yaparsanız, evinizin kirlenmesini sağlarsınız. Ve sonra baştan başlayabilirsin.

6 temizlik hatası yapmaktan kaçının!

Kirli temizleme hataları

Temizlik konusunda hepimizin (evet, siz de) yaptığı ve sadece daha da kötüleştirdiği bir takım hatalar var. Bu 6 temizlik hatası yapmaktan kaçının:

1. Tüm ev için aynı bezi kullanın

Tabii ki bezi sabunlu suyla bir kovada yıkarsınız, ancak tüm evi için aynı bezi kullanırsanız, hala bir önceki yüzeyden sonradan dokunduğunuz her yüzeye kir yayarsınız.

Evet, bu banyodaki bakterilerin mutfak masasında veya oturma odasındaki sehpada silindiği anlamına gelir … Bu nedenle evin her odası için farklı mendiller kullanmak en iyisidir. Ardından tüm kiri temizlemek için bezi yıkamaya atın.

2. Tüy silgi kullanın

En çok yapılan temizlik hatası, reklamlar tam tersini vaat etse de, tüy silgi tüm toz ve kiri yayar. Mikrofiber bir bez seçmek çok daha iyidir.

3. Elektrikli süpürgeyi temizlemeyin

Elektrikli süpürge torbasını arada sırada değiştirirsiniz, ancak elektrikli süpürge filtresini de temizliyor musunuz? Bu önemli. Bunu yapmazsanız, elektrikli süpürgenizin daha az iyi çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kiri eve geri üfler.

4. Mutfak eşyaları bulaşık makinesine koyun

Hiç bulaşık makinesine sarımsak presi veya peynir rendesi gibi mutfak aletleri koydunuz mu? Bir bulaşık makinesinden sonra iyi temizlenmiş gibi görünebilir, ancak gerçeklerden başka bir şey olamaz. En sık yapılan temizlik hatası, küçük delikler nedeniyle geride kalıntılar olabilir. Bu sadece bir sonraki diş sarımsak sıktığınızda, son kez biraz alacaksınız, aynı zamanda küflü olabilir. O zaman çok taze değil. Elle yıkamak daha iyidir.

5. Tuvalet fırçasını doğrudan tutucuya yerleştirin

Kullandıktan hemen sonra tutucuya bir tuvalet fırçası koyarsanız, bakteriler tutucuya yayılır. Daha sonra temizlemeyi düşündüğünüz sırada bu mikroplar tuvalete geri konur. Bir daha tuvalet fırçası kullandığınızda, tekrar tutucuya koymadan önce kurumasına izin vermek daha iyidir.

6. Doğrudan bir şeye deterjan püskürtün

Deterjanı doğrudan mobilyalara, tezgahlara veya camlara püskürtürseniz, yüzeylerin yapışkan hale gelmesine neden olabilir, Temizlik hatası başlıcalarından olan, bu şekilde kir daha hızlı geri yapışır. Zaten tahmin edebilirsiniz: temizlik maddesini bir beze püskürtmek ve onunla temizlemek daha iyidir.

Banyoda fayansların temizlenmesi: bu mucize tedavi ile çok kolay

6 temizlik hatası evinizi daha kirletecek! Banyo temizliği her zaman büyük bir iştir. Özellikle, kireçin biraz fazla uzun süre birikmesine izin verdiyseniz ... Ama banyodaki karoları kolayca temizlemek için akıllıca bir hile var!
6 temizlik hatası evinizi daha kirletecek! Banyo temizliği her zaman büyük bir iştir. Özellikle, kireçin biraz fazla uzun süre birikmesine izin verdiyseniz … Ama banyodaki karoları kolayca temizlemek için akıllıca bir hile var!

İlk önce : piyasada birçok temizlik ürünü var. Bu şekilde özellikle banyolar veya mutfaklar için kaynaklarınız olur. Ama aynı zamanda iyi işleyen birçok ev, bahçe ve mutfak ilacı da var. Tüm bu farklı temizlik ürünleriyle, bazen ormanı ağaçların arasından göremezsiniz.

Banyoda fayansların tekrar temiz kalmasını sağlamak için hangi temizlik maddesi gerçekten harika şeyler? Bu bizim temizlik ipucumuz!

Banyoyu sirke ile temizleyin

Belki de sensin, ama biz sirke temizlemenin büyük bir hayranıyız. Evinizdeki birçok şeyi temizleyebileceğiniz uygun fiyatlı bir temizlik ürünüdür. Örneğin, mikrodalga fırını kolayca temizleyebilir veya şarap lekelerini anında çıkarmaya ne dersiniz? Kötü kedi kumu kokuları çekiyorsanız, sirke temizlemek de yardımcı olabilir.

Daha fazla temizleme korsanlığı mı arıyorsunuz? Bu genel bakışta her şeyi topladık!

Bu kullanışlı ipuçlarına ek olarak, sirke temizlemek de banyodaki fayanslar için ideal bir araçtır. Kireç kalıntısı, duşta kirli lekeler: her şeyi kolayca çıkarabilirsiniz. Ama sirke sadece banyodaki fayanslar için iyi değildir, aynı zamanda ışık anahtarını ve musluğu da yanınıza alabilirsiniz.

Fayansları temizleyici sirke ile temizleyin

Banyoda fayans için boş bir sprey şişesine ihtiyacınız var. Bu sprey şişesini sirke ile doldurun ve fayansları püskürtün. Bu kadar basit, şimdi geri çekilmesine izin vermelisin (yaklaşık yarım saat). Ardından temizleme sirkesini ılık suyla durulayın.

Henüz memnun değil misiniz? Ardından, banyodaki fayansları bir daha temizlediğinizde fayansları bir süngerin yumuşak tarafı ile ovmayı da seçebilirsiniz. Aşındırıcı tarafı kullanmayın, bu karolarınızın emaye tabakasına zarar verebilir. Bu sadece fayansları daha koyu yapar, bu yüzden elbette bunu önlemek istiyoruz.

Banyoda eklemleri çamaşır suyu ile temizleyin

Örneğin inatçı küf nedeniyle banyoda kirli eklemler yaşayabilirsiniz. Sabunlu su ve çamaşır suyu harikalar yaratabilir. Çamaşır suyu şişesindeki oranları koruyun. Ellerinizi bir çift temizlik eldivenine koyun ve eklemleri eski bir diş fırçasıyla temizleyin. Bu bir iş, ama sonuç etkileyici: eklemler kısa sürede tekrar parlak olacak.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? 7 adımda doğru şekilde temizleyin!

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın