- Advertisement -

Sağlıklı bir yaz mevsimi için nasıl hazırlanmak gerek? 

0 73

- Advertisement -

Yaz mevsimi, dışarı çıkıp güneş ışığının tadını çıkarmak için mükemmel bir zamandır. Rahatlamak için kendinize zaman ayırmalı ve sağlıklı bir yaz geçirmek için çaba göstermelisiniz. Yazın güneşlenmenin tadını çıkarmak, ince güzel kıyafetler giymek ve bol D vitamini almak için planlamalar yapmalısın.

İyi bir yaz mevsimini geçirdiğinizden emin olmak için açık hava etkinlikleri yapabilirsiniz. Yeni bir beceri için zaman harcaya bilir veya hobi sahibi olabilirsiniz. En önemlisi de arkadaşlarınızla ve ailenizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz.
İşte, sağlıklı bir yaz mevsimine hazırlanmak için önemli ipuçları:

Yazlık kıyafetlere geçmenin zamanı geldi

Parlak renkli ve hafif kıyafetleri gardırobunuzun ön saflarına dizmeye başlayın. Size uygun olanı görmek için yazlık giysilerinizi deneyin. Yazlık kıyafetler geçen yazdan beri el değmemişse, giymeden önce kısa bir yıkama yapmanız gerekebilir.

Yeni bir mayo ve güneş gözlüğü satın alın

Kendinizi yaz mevsimi moduna sokmak için kişiliğinizi en iyi şekilde temsil eden yeni bir mayo satın alın. İki parça almanıza gerek yok, şu anda trend olanları bile. Rahatça kullanacağınız bir mayo olması yeterli. Güneş gözlüğünüz yoksa yaz boyu en önemli yardımcınız olacağı için hiç düşünmeden satın alın. UV koruması sağlayan ve hatta doktorunuz tarafından reçete edilen bir güneş gözlüğü satın almaya özen gösterin.

Cildiniz için uygun bir güneş koruyucu krem satın alın

Cildiniz için uygun bir güneş koruyucu krem satın alın
Cildiniz için uygun bir güneş koruyucu krem satın alın

Pek çok farklı güneş koruyucu çeşidi olduğundan doğru olanı bulmak çok zor olabilir. En az 30 faktör korumasına sahip bir güneş koruyucu aramaya çalışın. Cildiniz için daha güçlü faktör seviyesine veya içinde çinko bulunan bir güneş koruyucuya ihtiyacınız olabilir. Güneş kremleri yağlı olabilir ve gözeneklerinizi tıkayabilir. Akneniz veya hassas cildiniz varsa, yağsız güneş kremleri arayın. Cildinizi korumak ve altın rengi bir parlaklık vermek istiyorsanız, içinde bronzlaştırıcı madde bulunan güneş koruyucularını tercih edin.

Yaz mevsimi için makyajı mümkün olduğunca azaltın

Terlediğinizde, makyajınız kolayca akabilir ve gözeneklerinizi tıkayabilir. Daha az makyaj yapmak, gözeneklerin vücudunuzu serin tutması için doğal olarak ter üretmesini sağlar. Yine de makyaj yapmak isterseniz, su geçirmez ürünler tercih edin. Çıkarılması biraz daha pahalı ve daha zor olsa da, su geçirmez makyaj kullanmak, terlerken veya havuza daldığınızda maskara veya sıvı astarınızın yüzünüzden aşağı akmasını önler.

Yaz mevsimi geldi! Artık güneşlenme zamanı

Soğuk kışlar ve yağışlar sizi D vitamininden ciddi şekilde mahrum bırakabilir. Bu yeterince güneşlenerek yazın tadını çıkarın. Cildinizin yanmasını veya hasar görmesini engellemek için güneş kremini her 2-3 saatte bir ve doğru şekilde uyguladığınızdan emin olun. Güneşte zaman geçirmek eğlenceli ve canlandırıcı olabilir, ancak güneş yanığı oluşmaması için çaba sarf edin. Hassas bir cildiniz varsa, kafanızı ve yüzünüzü korumak için bir şemsiye altında oturmayı ya da büyük, yumuşak bir şapka giymeyi ihmal etmeyin. Doğrudan güneş ışığı altında bulunmasanız bile, açık havada bulunmanın güneşten faydalanmak için yeterli olabileceğini unutmayın.

- Advertisement -

Yorum Yapmak İçin Tıklayın