Yanınızda Mutlaka Tuz Bulundurmanızı Gerektiren Durumlar

Yanınızda Mutlaka Tuz Bulundurmanızı Gerektiren Durumlar

Düşük tansiyon, baş dönmesi, bayılma, halsizlik, bulantı, zor nefes alma, bulanık görme, çarpıntı ve soğuk, nemli cilt gibi belirtilerle kendini göstermektedir.

1108 Kez Okundu
14 Şubat 2016 Pazar 21:04
loading...

Düşük tansiyon, baş dönmesi, bayılma, halsizlik, bulantı, zor nefes alma, bulanık görme, çarpıntı ve soğuk, nemli cilt gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Kan basıncı önemli ölçüde düştüğünde bu tür bir durum beyin, böbrekler ve kalp gibi organlarda yetersiz kan akımını tetikleyebilir.

Düşük tansiyon, uzamış yatak istirahati, beslenme yetersizlikleri, kalp sorunları, gebelik, endokrin bozukluklar ve nörolojik koşullara sonucu ortaya çıkar.

Eğer kendinizde düşük tansiyon belirtilerini hissediyorsanız tuz ve sıvı alımını arttırmalısınız. Aynı zamanda doktora gitmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ayrıca bu tür durumlarda ekmek, pilav, makarna ve patates gibi alkollü içecekler ve yüksek karbonhidratlı gıdalar tüketmekten kaçınmalısınız.

Tansiyonunuzun düştüğünü hissettiğinizde bir su bardağı su ile yarım çay kaşığı tuzu karıştırıp için. Bir kaç dakika sonra kendinizi iyi hissedeceksiniz. Fakat üç beyazdan biri olan tuzu tüketirken aşırıya kaçmamak lazım. Eğer yolda giderken ya da bulunduğunuz ortamda bu tür koşullara sahip değilseniz cebinizde veya çantanızda bulundurduğunuz tuzdan bir miktar ağzınıza atın ve üzerine su için. Bu yöntem de o anki acil tedavide etkili olacaktır.

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder