Patates suyu ile bel ağrısından kurtulun...

Patates suyu ile bel ağrısından kurtulun...

Patatesi kaynatarak elde ettiğiniz suyu soğutup için, bel ağrısından kurtulun. Yalnız patatesi kaynatmadan evvel üstündeki kara lekelerden iyice arındırın. İki haftada bir de bu suyu içmeye ara verin.

12247 Kez Okundu
31 Ocak 2017 Salı 23:54
loading...
Foto galeriye git
Bel ağrısının ilacı: Patates suyu Patatesi kaynatarak elde ettiğiniz suyu soğutup için, bel ağrısından kurtulun. Yalnız patatesi kaynatmadan evvel üstündeki kara lekelerden iyice arındırın. İki haftada bir de bu suyu içmeye ara verin. Her üç şahıstan birinin şikayeti olan bel ağrısı ve Romatizmadan kurtulmanın bitkisel yolu patates suyu içmekten geçiyor. Patatesin yararlarının bu kadar ile sınırlı kalmadığını söyleyen fitoterapi eksperleri bunları söylüyor: Patates suyunun yararları arasında gastrit, kolik ve mide ülserleri ile kalp hastalıkları gibi detaylı hastalıklar gösterilmektedir. Patates suyunun saçlara ve cilde de iyi geldiğine dair bilgiler vardır. MİDE YANMASINI GEÇİRİYOR Patates suyu çok iyi bir antiinflamatubulunmaktadır. Bel, sırt ve mafsal ağrılarının giderilmesinde tesirlidir. Gut hastalığında yararlıdır. Patates suyu bedenin her bölgesinde dolaşımın iyileşmesine yardım eder. Genellikle sabahları aç karnına içilmesi tavsite edilir. Patates suyu sindirim düzeneğinin sıhhatli işleyişine yardım eder. Kabızlık, ishal, şişkinlik, mide yanması ve hazımsızlık gibi sorunlara karşı tesirlidir.
SABAH AÇ KARNINA İÇİLİRSE!

Sabahları içilen patates suyunun reflü hastalarına iyi geldiği tarafında bilgiler vardır. Patates suyu bedenden zararlı maddelerin atılmasına yardım eder. Karaciğerin ve safranın hijyenik hale getirilmesinde yararlıdır. İdrar yollarında taş oluşumunu da azaltır. Saç köklerini besler, daha gür ve sıhhatli saçlara kavuşmanıza katkı sağlar. Bunun için patates suyunu, yumurta akı ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın ye yarım saat sonra saçlarınızı şampuan ile durulayın

Patates suyunun yararları nelerdir :

Patates suyu kanser hücrelerini öldürür, şeker hastalığına iyi gelir, gastrit için en verimli tedavidir ve tansiyonu düşürür.

Modern tıp kadar tesirli olan bir başka tedavi tekniği ise natural tedavi tekniğidir. ve patates suyunun olağanüstü yararları bulunmaktadır. Meyve suyu gibi içilebilen patates suyu şeker hastaları için, kanser hastaları için ve yüksek tansiyon gibi birçok hastalığa yararları asırlar evveln bilinmektedir.

Patates gerçekten çiğ olarak tüketildiğinde son derece yararlıdır. Ancak her patates tedavi için kullanılmaz. Genellikle yeşil kabuklu patatesler içerdiği toksinler itibarıyla tavsiye edilmez ve soyulması lazım olur.

İşte patates suyunun yararları:

Gastrit tedavisinde patates suyu yararı:

Bir bardak suya bir yemek kaşığı patates suyunu ekleyin ve sabah öğle akşam olmak suretiyle yemeklerden 30 dakika evvel için.

Kanser hücrelerinin yok olması için patates suyu:

Dr. Kagamine Akita, Japonya Üniversitesinde çiğ patates ve suyundan yaptığı tecrübelerde farelerin bütünör hücrelerinin büyümesini engelleyici özelliği bulunduğunu ispatlamıştır. Yaptığı çalışma Kanser milletlararası kongresinde yayınlanmıştır. Almanya’daki kongre büyük heyecan yaratmıştır.

Yüksek tansiyon için patates suyu:

Bugün patates suyu kalp hastaları, yüksek tansiyon, diyabet, Romatizma gibi hastalıkların tedavisinde ve böbrek, karaciğer hastalıkları ile mücadelede tesirbir vasıta olarak kullanılmaktadır.

Çiğ Patates Suyu Faydaları

Bedendeki şişliklere, mafsal ağrılarını dindirir;

Egzama ve cilt lekelerini çabucak geçirir.B vitamini deposu bulunduğu için uçuk ve ağız içi yaralarını geçirir. Çiğ ve rendelenmiş bir patatesle problemli bölgeyi ovuşturun.15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Cildi akne ve sivilcelerden arındırır

Bir patates %70 oranında B ve C vitaminleri içerir.Cildinizin üstüne koyduğunuz çiğ ve rendelenmiş patates akneye deva olur, cildi temizler ve kırışıklıkları engel olur.

Göz Altı Morlukları ve Şişlikleri İndirir;

Patates suyunu kompres biçiminde göz altına uygularsanız göz altındaki halkları ve şişlikleri indirir.

 Beyaz Saç Oluşumunu Engeller;

Şampuanın içerisine katıldığında saçların beyazlamasını engel olarak ve beyaz saçların normal renge döndürmektedir.

Besin Zehirlenmesini Önler;

Havuç suyu ile karıştırıldığında besin zehirlenmesini geçirerek vücudu zehirden arındırır.

Böbrek Taşlarını Küçültür;

Patates suyu idrar yollarını temizleyerek böbrek taşı oluşumunu engeller ve olan taşları da ufaltır.

Patates Suyu Zayıflatıyor;

Çiğ patates suyu, sindirim düzenini ikaz eder, natural bir anti-inflamatuar olarak hareket eder ve bedenin optimum pH dengesini dayanıklıaya yardımcı olabilecek alkali bir gıdadir.Patates suyu mide ülseri ve karaciğer arızaları iyileştirmek için de kullanılagelmiştir. Çiğ patates suyu içmek karaciğeri temizler, kabızlığı engeller ve giderir. Çiğ patates suyu sindirimi süratlendiran, kolonda “arkadaş” bakterilerin üremesini gerçekleştiren özlerden oluştuğu için kilo vermeye yardım edebilir.

Diyet uygulamanıza, 2 hafta süresince günde 2 kez birer bardak çiğ patates suyu ekleyin.

1. Adım

Manavdan ya da piyasadan en taze patatesi temin edin, taze patatesin gıda sayısal değeri, eskimiş patatesten daha çokdır.

2.Adım
Patates dilim dilim kesip, katı meyve sıkacağına atın, suyunu çıkarın.

Şayet katı meyve sıkacağınız yoksa çiğ patatesi rendeleyip, süzün, bu yolla de suyunu çıkartabilirsiniz

3.Adım

Kahvaltıdan minimumyarım saat evvel sabahları aç karına, 100-150 yani aşağı yukarı 1 çay bardağı patates suyu için. Patates suyunu akşamdan hazırlayıp, sabaha kadar bekletmeyin, taze taze yapın, taze taze için. Patates suyundan hoşlanmıyorsanız içine biraz bal ya da havuç suyu katıp daha içilebilir duruma getirebilirsiniz.
Limon suyu mafsalaniz de, limon suyunun kalorisiz özelliği yardımıyla iyi bir seçenek olacaktır.

4.Adım

Yine akşam yemeğinden minimumyarım saat evvel de aynı oran patates suyunu için.
2 hafta bu yolla sabah, akşam patates suyu tüketmeye devam edin, 2 haftanın sonucunda baktınız kilo vermenize yardım ediyor, 1 hafta ara verin, 2 hafta yine patates suyuna devam edin.

5. Adım
2 hafta süresince ağır yemekler, rafine şekerler ve işlenmiş besinlerden uzak durun, sebzeyle meyveye yönelin.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler TedaviBel FıtığıPatates

Yorum Gönder