Her isteyen botoks yaptırabilir mi?

Her isteyen botoks yaptırabilir mi?

Özellikle kadınlar tarafından kırışıklıkları yok etmek ve ilerlemesini önlemek için kullanılan botoks, yaşlanma etkilerini kaldırmak için en sık kullanılan basit estetik müdahale sayılıyor. Peki her isteyen botoks yaptırabilir mi? Kimler botoks yaptırabilir?

804 Kez Okundu
06 Ekim 2015 Salı 11:00
loading...

Vücudunuzdaki kasları gevşetmek amacıyla kullanılan botox artık sadece güzelleşme amacıyla değil tıbbın değişik alanlarındada kullanılmakta. Botoks yaptırmanın insan sağlığına belirli bir zararı olmadığı belirtilse de botoks için en uygun yaş 18-65 aralığı. 65 yaşından sonra yüzdeki çizgiler derinleşmeye başlıyor ve botoks etki edemiyor.

 

Kalıcı ya da geçici yüz felci geçirmiş kişiler de güvenle botoks yaptırabilirler. Bu tip hastalarda yüzde meydana gelen asimetrik görünüm botoks uygulanarak giderilebilmektedir.

 

Dermatoloji uzmanı Dr. Filiz Özgür Çavuş, hamile olan veya bebek emziren kadınların enjeksiyonları yaptırmak için beklemeleri gerektiğini öneriyor. Aynı zamanda "Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemi olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar botoks enjeksiyonları için uygun adaylar değildir." diyor.

 

 

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder