Teoman'dan şok 'Türklük' açıklaması

Teoman'dan şok 'Türklük' açıklaması

Şarkıcı Teoman bir dergide kaleme aldığı yazısında çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Çocukluk dönemideki hislerini paylaşan Teoman, o yıllarda Türk olmaktan nefret ettiğini söyledi.

241 Kez Okundu
26 Aralık 2015 Cumartesi 23:17
loading...

Rock müziğin sevilen ismi Teoman, bir dergide kaleme aldığı yazısında çocukluk anılarından ve o yıllardaki hislerinden bahsetti. Yazısında 14 yaşında İsviçre'de teyzesine gerçekleştirdiği bir ziyareti ve o ziyaret sırasında çok etkilendiği bir anıyı paylaşan Teoman'ın özellikle yaşadığı topluma yönelik sözleri, şaşırttı. Eniştesinin ''Ancak Lotto'yu tutturursan burada yaşayabilirsin'' sözü üzerine kapıldığı düşünceleri aktaran başarılı şarkıcı, Türk olmaktan nefret ettiğini ve bu durumun midesini bulandırdığını söyledi. İşte, Teoman'ın çok konuşulacak o yazısından bir kesit!

'Türkiye'den İstanbul'dan, Topkapı Garı'ndan, Türk Sanat Müziği'nden, türkülerden, tıklım tıklım otobüslere binerken başkalarının önüne geçmek için çabalamaktan, folklordan, futboldan, kuyruğa girmeyi bilmeyen insanlardan, çamurdan, mahallelerinden geçtiğimde sataşan çocuklardan, ter kokusundan, din ve turizm dersinden, sokak kapıları önündeki ayakkabılardan, maşrapadan, köylülerden, minibüs muavinlerinden, tığ işlerinden, gül suyu kokusundan, başörtüsünden, alaturka tuvaletten, seccadeden, elektirk ve su kesintilerinden, bağlama ve zurna sesinden, yemek yemekten, blok flütten, halay çekenlerden göbek atanlardan, yemek kokan apartmanlardan, kalabalıktan, babasızlıktan, fakirlikten, sıskalığımdan, sevgilim olmamasından, utangaçlığımdan, ve Türk olmaktan nefret ediyorum. Midemi bulandırıyor. Lottoyu kazanmalı ve burada kalmalıyım. İsviçreli olmalıyım! Burada Elvis gibi biri de olabilirim. ifadelerini kullandı.

TEOMAN KİMDİR?

İstanbul'un Tünel semtinde doğan Teoman, ailesinin tek çocuğudur. Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümü mezunu olan sevilen rock sanatçısı, müzik kariyerine 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başlamıştır. Grubun dağılmasından sonra ise Mavi Sakal, Indians, Black Rose, Işığın Yansıması gibi gruplarda çalışmıştır ve sonra müzik kariyerine solo çalışmalarıyla devam etmiştir. "O" adlı ikinci albümü Universal Müzik ve NR1 Müzik etiketiyle çıkmıştır. 4 klip çekilen "O" albümünün müzik kanallarında ve radyolarda en çok istek alan şarkıları "Sus Konuşma", "O", "Bazı Yalanlar" ve "Gemiler" ile büyük çıkışını yapmıştır. 4 Ağustos 2011 Perşembe günü kendi web sitesinden yaptığı açıklamayla müziği bıraktığını duyuran Teomen, 24 Kasım 2012 de yeniden müziğe döneceğini duyurmuştur.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder