O Ses Türkiye'de şok gelişme, sonuncu olan jüri ceza alacak

O Ses Türkiye'de şok gelişme, sonuncu olan jüri ceza alacak

O Ses Türkiye jüri üyelerinde Acun Ilıcalı'dan büyük sürpriz; O Ses Türkiye kurallarına bir yenisi ekleniyor. Acun Ilıcalı, bu yıl sonuncu olan O Ses Türkiye jüriye üyesinde bir ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

377 Kez Okundu
10 Kasım 2015 Salı 17:23
loading...

O Ses Türkiye' de sadece güçlü sesler ve performanslar değil, jüri üyeleri de yarışıyor. En iyi sesleri kendi takımına katmak için kıyasıya bir mücadele veren jüri üyeleri, yarışmacıları cezbetmek için her türlü yolu deniyor. Bu sene O Ses Türkiye'de rekabet daha da kızışacak, çünkü yarışma kuralları değişiyor! Sonuncu olan jüriyi ceza bekliyor. Program yapımcısı Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye'nin 9 Kasım yayınlanan bölümünde, bu yıl sonuncu olan jüriye bir ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

Açıklamasında bu yıl Hadise'nin sonuncu olmasına ihtimal vermediği dile getiren Acun Ilıcalı, sonuncu olan jüriye verilecek cezayla ilgili fikirlere açık olduklarını söyledi. Ayrıca, izleyenlerin kanalın sitesine girerek O Ses Türkiye jüri üyelerine verilebilecek cezalar konusunda önerilerde bulunabileceklerini söyledi.

O SES TÜRKİYE KURALLARI

Athena Gökhan ve kardeşi Hakan, Ebru Gündeş, Hadise ve Murat Boz'un jüri üyeliğini yaptığı O Ses Türkiye toplamda beş turdan oluşmaktadır. Uzun süredir yayınlanan O Ses Türkiye'nin birinci turda jüri üyeleri adayları sahneye arkası dönük bir şekilde dinler. Eğer adayın sesini beğenirse butona basar ve bulunduğu koltuk sahneye doğru döner. Şarkı bitene kadar tüm jüriler butona basabilir. Eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri beğenip butona basarsa bu kez yarışmacı ekibine katılmak istediği jüri üyesini seçer ve seçtiği jürinin ekibine katılır.

İkinci tur O Ses Türkiye'nin "Düello" turdur. Bu turda her bir jüri üyesi ekibinde yarışmacıları ikişerli veya üçerli eşleştirerek sahnede yarıştırır. Jüri üyeleriyle yapılan düet onucunda koç yarışmaya kiminle devam edeceğini seçer. Daha sonra kendi takımından elenen yarışmacıyı takımına almak isteyen jüri üyesi olup olmadığı sorulur. Eğer bir yarışmacıyı 1 jüriden fazla isterse seçim O Ses Türkiye yarışmacısına bırakılır. Seçilen yarışmacılar ise yarışmanın 3. Turu olan "Birebir" bölümüne geçmeye hak kazanır.Üçüncü turdan itibaren yarışmacılar şarkıyı tek başına söyler. Yine ikişerli veya üçerli eşleşerek biri bir üst tura geçer.

Son Eleme turunda ise her ekipten iki ya da üç yarışmacı yine şarkılarını söyler. Bu kez tercihi stüdyodaki seyirciler elindeki butonlarla puan vererek belirler. En yüksek yüzdesi olan yarışmacı Canlı Yayında yarışmaya hak kazanır.

Çeyrek Final olarak adlandırılan bu turda kalan 16 yarışmacı 4'erli şekilde ayrılarak performanslarını sergiler. Her performanstan sonra 2 dakikalık Sms Oylaması sonucu her 4 gruptan sonuncu olan 1 kişi toplamda 4 kişi yarışmaya veda eder.Bir sonraki bölümde kalan 12 yarışmacı 3'erli şekilde ayrılır ve yine her gruptan 1 kişi elenerek Yarı Finalde yarışacak 8 kişi belirlenir.Yarı Final turunda ise kalan 8 yarışmacı 2'şer tane şarkı söyler. Her jüri üyesi takımıyla kendi şarkılarından birini seslendirir. Sonrasında Aralarından sadece 4 tanesi finale yükselir.Final Turunda ise 4 yarışmacı 3'er tane şarkı söyler. Yapılan Sms Oylaması ile Önce 4. Sonra 3. Öğrenilir. Ve kalan 2 yarışmacı eski performanslarından birini seslendirir ve son sms oylamasında Türkiyenin O Sesi ortaya çıkar.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder