O Ses Türkiye yarışmacısından kara haber

O Ses Türkiye yarışmacısından kara haber

Sevilen ses yarışması O Ses Türkiye'nin eski yarışmacısından gelen haber üzdü. Kapışma ve O Ses Türkiye ile adını duyuran genç şarkıcı Osman Can Üstündağ trafik kazası geçirdi.

623 Kez Okundu
06 Ocak 2016 Çarşamba 00:46
loading...

Dünyada pek çok ülkede yayınlanan ve 10 Ekim 2011'de de Acun Ilıcalı'nın Türkiye'ye getirdiği O Ses Türkiye, yıllardır sesine güvenen yetenekleri keşfediyor. Bu isimlerden biri de Osman Can Üstündağ olmuştu. O Ses Türkiye'den sonra Kapışma isimli ses yarışmasına da katılan ve burada da dikkat çeken genç şarkıcı Osman Can Üstündağ'dan kötü haber geldi. Genç şarkıcının hastaneye kaldırıldığı ancak durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kötü haberi sosyal medyadan duyuran şarkıcıOnur Akay meslektaşı Osman Can Üstündağ için iyi dileklerde bulundu; "Genç şarkıcı arkadaşımız Osman Can Üstündağ trafik kazası geçirdi. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan ve durumu ağır olan arkadaşımız için dua istiyorum." mesajını yazdı.

O SES TÜRKİYE KURALLARI

Ebru Gündeş, Hadise ve Murat Boz ve Gökhan-Hakan kardeşlerin jüri üyeliğini yaptığı O Ses Türkiye toplamda beş turdan oluşmaktadır. Uzun süredir yayınlanan O Ses Türkiye'nin birinci turda jüri üyeleri adayları sahneye arkası dönük bir şekilde dinler. Eğer adayın sesini beğenirse butona basar ve bulunduğu koltuk sahneye doğru döner. Şarkı bitene kadar tüm jüriler butona basabilir. Eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri beğenip butona basarsa bu kez yarışmacı ekibine katılmak istediği jüri üyesini seçer ve seçtiği jürinin ekibine katılır.

İkinci tur O Ses Türkiye'nin "Düello" turdur. Bu turda her bir jüri üyesi ekibinde yarışmacıları ikişerli veya üçerli eşleştirerek sahnede yarıştırır. Jüri üyeleriyle yapılan düet onucunda koç yarışmaya kiminle devam edeceğini seçer. Daha sonra kendi takımından elenen yarışmacıyı takımına almak isteyen jüri üyesi olup olmadığı sorulur. Eğer bir yarışmacıyı 1 jüriden fazla isterse seçim O Ses Türkiye yarışmacısına bırakılır. Seçilen yarışmacılar ise yarışmanın 3. Turu olan "Birebir" bölümüne geçmeye hak kazanır.Üçüncü turdan itibaren yarışmacılar şarkıyı tek başına söyler. Yine ikişerli veya üçerli eşleşerek biri bir üst tura geçer.

Son Eleme turunda ise her ekipten iki ya da üç yarışmacı yine şarkılarını söyler. Bu kez tercihi stüdyodaki seyirciler elindeki butonlarla puan vererek belirler. En yüksek yüzdesi olan yarışmacı Canlı Yayında yarışmaya hak kazanır.

Çeyrek Final olarak adlandırılan bu turda kalan 16 yarışmacı 4'erli şekilde ayrılarak performanslarını sergiler. Her performanstan sonra 2 dakikalık Sms Oylaması sonucu her 4 gruptan sonuncu olan 1 kişi toplamda 4 kişi yarışmaya veda eder.Bir sonraki bölümde kalan 12 yarışmacı 3'erli şekilde ayrılır ve yine her gruptan 1 kişi elenerek Yarı Finalde yarışacak 8 kişi belirlenir.Yarı Final turunda ise kalan 8 yarışmacı 2'şer tane şarkı söyler. Her jüri üyesi takımıyla kendi şarkılarından birini seslendirir. Sonrasında Aralarından sadece 4 tanesi finale yükselir.Final Turunda ise 4 yarışmacı 3'er tane şarkı söyler. Yapılan Sms Oylaması ile Önce 4. Sonra 3. Öğrenilir. Ve kalan 2 yarışmacı eski performanslarından birini seslendirir ve son sms oylamasında Türkiyenin O Sesi ortaya çıkar.

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder