O Ses Türkiye jüri üyesini ikiz heyecanı sardı

O Ses Türkiye jüri üyesini ikiz heyecanı sardı

O Ses Türkiye'nin sempatik jüri üyesi Athena Gökhan ikinci kez baba olmaya hazırlanıyor. O Ses Türkiye stüdyosunu kahkaya boğan başarılı jüri üyesi Athena Gökhan, ikiz babası olacak. Athena Gökhan, O Ses Türkiye'de beraber jüri üyeliği yaptığı kardeşi Hakan da ikizi.

537 Kez Okundu
31 Ekim 2015 Cumartesi 21:46
loading...

O Ses Türkiye heyecanı tüm gaz sürerken, sevilen jüri üyesi Athena Gökhan'ı yeni bir telaş sardı. Sezona bomba başlayan O Ses Türkiye yarışmasında bu kez kardeşi Hakan ile jüri koltuğunda beraber oturan Athena Gökhan ikinci kez baba olmaya hazırlanıyor. Sempatik tavırlarıyla sık sık gündeme gelen, O Ses Türkiye stüdyosunu kahkaya boğan, başarılı jüri üyesi Gökhan Özoğuz 2012 yılında Melis Ülke ile evlenmişti. Bu evlilikten 2.5 yaşında bir kızı olan Gökhan Özoğuz'u yeniden babalık heyecanı yaşıyor. Ünlü şarkıcının eşi Melis Ülke'nin ikiz bebek beklediği öğrenildi. Athena Gökhan'ın hem grup arkadaşı hem de O Ses Türki'ye beraber jüri üyeliği yapığı kardeşi Hakan da ikiz.

GÖKHAN ÖZOĞUZ KİMDİR?

11 Ekim 1976 yılında oğan Gökhan Özoğuz, Athena grubunun solisti ve Hakan Özoğuz'un ikiz kardeşidir. 2004 Eurovision Şarkı Yarışması'nda For Real adlı şarkıyla Türkiye'yi temseil eden "Athena Gökhan" olaran anılan Gökhan Özoğuz, Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkıcı olmayı başarmış, yarışmayı 4. lükle tamamlamıştır. yılında Melis Ülken ile evlenen ve bu evlilikten Ayşe Derya adında bir kızı olan Athena Gökhan, 2013'ten beri O Ses Türki'de jüri üyeliği yapmaktadır.

O SES TÜRKİYE KURALLARI

Athena Gökhan ve kardeşi Hakan'ın yanı sıra; Ebru Günde, Hadise ve Murat Boz'un jüri üyeliğini yaptığı O Ses Türkiye toplamda beş turdan oluşmaktadır. Uzun süredir yayınlanan O Ses Türkiye'nin birinci turda jüri üyeleri adayları sahneye arkası dönük bir şekilde dinler. Eğer adayın sesini beğenirse butona basar ve bulunduğu koltuk sahneye doğru döner. Şarkı bitene kadar tüm jüriler butona basabilir. Eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri beğenip butona basarsa bu kez yarışmacı ekibine katılmak istediği jüri üyesini seçer ve seçtiği jürinin ekibine katılır.

İkinci tur O Ses Türkiye'nin "Düello" turdur. Bu turda her bir jüri üyesi ekibinde yarışmacıları ikişerli veya üçerli eşleştirerek sahnede yarıştırır. Jüri üyeleriyle yapılan düet onucunda koç yarışmaya kiminle devam edeceğini seçer. Daha sonra kendi takımından elenen yarışmacıyı takımına almak isteyen jüri üyesi olup olmadığı sorulur. Eğer bir yarışmacıyı 1 jüriden fazla isterse seçim O Ses Türkiye yarışmacısına bırakılır. Seçilen yarışmacılar ise yarışmanın 3. Turu olan "Birebir" bölümüne geçmeye hak kazanır.Üçüncü turdan itibaren yarışmacılar şarkıyı tek başına söyler. Yine ikişerli veya üçerli eşleşerek biri bir üst tura geçer.

Son Eleme turunda ise her ekipten iki ya da üç yarışmacı yine şarkılarını söyler. Bu kez tercihi stüdyodaki seyirciler elindeki butonlarla puan vererek belirler. En yüksek yüzdesi olan yarışmacı Canlı Yayında yarışmaya hak kazanır.

Çeyrek Final olarak adlandırılan bu turda kalan 16 yarışmacı 4'erli şekilde ayrılarak performanslarını sergiler. Her performanstan sonra 2 dakikalık Sms Oylaması sonucu her 4 gruptan sonuncu olan 1 kişi toplamda 4 kişi yarışmaya veda eder.Bir sonraki bölümde kalan 12 yarışmacı 3'erli şekilde ayrılır ve yine her gruptan 1 kişi elenerek Yarı Finalde yarışacak 8 kişi belirlenir.Yarı Final turunda ise kalan 8 yarışmacı 2'şer tane şarkı söyler. Her jüri üyesi takımıyla kendi şarkılarından birini seslendirir. Sonrasında Aralarından sadece 4 tanesi finale yükselir.Final Turunda ise 4 yarışmacı 3'er tane şarkı söyler. Yapılan Sms Oylaması ile Önce 4. Sonra 3. Öğrenilir. Ve kalan 2 yarışmacı eski performanslarından birini seslendirir ve son sms oylamasında Türkiyenin O Sesi ortaya çıkar.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder