Melek Baykal'dan başörtülü kadınlara yönelik skandal paylaşım

Melek Baykal'dan başörtülü kadınlara yönelik skandal paylaşım

Melek Baykal'ın beraber fotoğraf çektirdiği başörtülü kadınlara yönelik ifadeleri sosyal medyayı karıştırdı. Başarılı tiyatrocu Melek Baykal'ın başörtülü kadınlara yönelik ağır ifadeler, kullandı.

647 Kez Okundu
11 Kasım 2015 Çarşamba 13:41
loading...

Melek Baykal'ın son sosyal medya paylaşımı tepki topladı. Yozgat Belediyesi'ne ait Hayri İnal Konağı'ndaki belediye çalışanı kadınlarla fotoğraf çektiren ve bu fotoğrafı sosyal sayfasında paylaşan Melek Baykal'ın fotoğraf altına yazdıkları sosyal medyada tartışma yarattı. Melek Baykal, İnstagram hesabından paylaştığı fotoğrafın altına yazdığı mesajla Türkiye'nin başörtülü kadınlar yüzünden geri kaldığını ima etti.Konakta kendisiyle hatıra fotoğrafı çektiren başörtülü kadınlardan rahatsızlığını dile geiren Melek Baykal, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabını kapattı.

İŞTE, MELEK BAYKAL'IN ORTALIĞI KARIŞTIRAN O PAYLAŞIMI

"Konağın duvarında konağın gerçek sahipleri Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm… Gözlerime inanamadım en az 100 sene önce çekilen resimlerdeki hanımefendiler son derece medeni bir tavır ve kılık kıyafetleriyle bana gülümsüyorlarlı…

Çok mutlu olmuştum. Sonra kafamı sola çevirdim gördüğüm manzara 150 sene sonra geldiğimiz noktaydı… Yani konağın yeni sahipleri Yozgat belediyesi ve çalışanları… yeni sahipleriyle aralarına girip resim çektirdim. Yüzümdeki ifadeden ne kadar mutlu olmuşum anlarsınız zaten… Konağı terk ederken aklımda tek bir şey kaldı konağın gerçek sahiplerinin medeni halleri. Sonra karmakarışık duygularla oradan uzaklaştım. Ve kendi kendime sordum. Biz ne zaman ve neden bu kadar geriye gittik diye. Cevabını bulamadım."

1954 doğumlu olan tiyatro ve dizi sanatçısı Melek Baykal, Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin, Hayat Bağlarındaki Nurhayat ve Cennet Mahallesindeki rolleriyle tanınmış, büyük kitlelere ulaşmıştır. Ankara'da çekilen Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek, İstanbul'a yerleşmiştir.

MELEK BAYKAL KİMDİR?

İstanbul doğumlu olan ve henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan Baykal, ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak takdir topladı. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. Dizi filmlerde rol almasına rağmen henüz bir sinema filminde oynamadı. Cennet Mahallesi adlı dizideki performansıyla beğeni topladı. Şu an 2012 yılının başından itibaren Star TV de kendi adını taşıyan kadın programını sunmaktadır.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler Melek Baykal

Yorum Gönder