Kurtlar Vadisi Pusu oyuncusu Remzi Evren'in ölüm nedeni şaşırttı

Kurtlar Vadisi Pusu oyuncusu Remzi Evren'in ölüm nedeni şaşırttı

Ust oyuncu Remzi Evren, 58 yaşında hayatını kaybetti. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yanı sıra Karadayı, Behzat Ç. gibi önemli dizilerde oynayan Remzi Evren'in uykusunda kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

615 Kez Okundu
09 Ocak 2016 Cumartesi 14:15
loading...

Ekranları kasıp kavuran Kurtlar Vadisi Pusu gibi pek çok iddialı dizi projesinde yer alan Remzi Evren, 58 yaşında hayata gözlerini yumdu. Koah hastası olan Remzi Evren'in uykusunda kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Yakılarından öğrenilen bilgiye göre; Remzi Evren, Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi'ndeki evinde saat 13.00 sıralarında hayatını kaybetti. Kurtlar Vadisi Pusu, Behzat Ç. ve son olarak Muhteşem Yüzyıl: Kösem gibi önemli dizilerin yanı sıra Cem Yılmaz'ın "Av Mevsimi" adlı sinema filminin kadrosunda da bulunmuştu.

REMZİ EVREN SOSYAL MEDYA MESAJLARI

Remzi Evren'in vefat haberi, yakınları ve oyuncu dostları gibi sevenlerini de yasa boğdu. Ünlü ismin dostlarının yanı sıra Twitter kullanıcıları da Remzi Evren'in vefatından duydukları üzüntüyü Twitter'dan paylaştı. İşte, o mesajlardan bazıları!

Yusuf Emre Şimşek ‏@yusufemresimsek: Ne filmler yapacaktık Remzi Evren abi. Oldu mu bu gidiş? Ben sana tekrar çekelim diyecektim, sende tekrar oynayacaktın. Yıkıldık abi, Yiğit Güralp ‏@nerdebuadamyahu: Bir zamanlardı, ben yazdım siz oynadınız. Yani birbirimize hakkımız geçti, mekanın cennet olsun ağabeyim #RemziEvrenç, Ferhat Göçer ‏@ferhatgocer: Unutmuş çoktan klibimizde müthiş performansı ile gönülleri fethetmişti...Kaybettik..Mekanın cennet olsun Remzi Evren, Ali Nuri ‏@AliNuriTurkoglu: Remzi evren ağabey Nur içinde yat.

REMZİ EVREN KİMDİR?

25 Şubat 1957 yılında, Bolu' da dünyaya gelen Remiz Evren, eğitim hayatını Mimar Sinan Üniversitesi'nin Resim Bölümü'nden mezun olarak tamamlamıştır. Kurtlar Vadisi Pusu gibi pek çok dizide yer alan oyuncu, sinema filmlerinde de rol almıştır. İstanbul Kanatlarımın Altında, Kurtlar Vadisi Pusu, Tatlı Kaçıklar, Günaydın İstanbul, Sıcak Saatler, Üvey Baba, Bana Şans Dile, Koçum Benim, Büyük Buluşma, Kalp Gözü, Beşinci Boyut, Korkusuzlar, Affedilmeyen, Kurtlar Vadisi Pusu, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Yer Gök aşk, Küçük Ağa gibi pek çok iddialı dizi projesinde yer alan Remiz Evren'in son projesi Muhteşem Yüzyıl: Kösem olmuştur.

REMZİ EVREN PROJELERİ

Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Hafız Ahmet Paşa) TV Dizisi 2015, Kara Kutu Kara Kutu (Abdurrahman) TV Dizisi 2015, Küçük Ağa 2. Sezon, Kod Adı K.O.Z ( Zübeyir Kozan), Aşktan Kaçılmaz Aşktan Kaçılmaz TV Dizisi 2014, Karadayı 2. Sezon, Kurtlar Vadisi Pusu 1. Sezon, Binbir Gece, Dedektif Memoli (İbrahim Baba) 2011, Yer Gök Aşk 2. Sezon Yer Gök Aşk, Makber Makber (Mustafa) 2010, Kızım Nerede Kızım Nerede (Ziya Fehmi Batum) 2010, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3. Sezon, Av Mevsimi (Emekli Polis) 2010, Kapadokya Düşleri 2009, Kurtlar Vadisi Pusu 1. Sezon,İhtiras 2008, Türk Usulü Türk Usulü (Silahçı) 2008, Aşkın Kalbime Bir Ada Olamaz mıydı?(Sanat Yönetmeni), Bana Şans Dile Bana Şans Dile (Sanat Yönetmeni), Tatlı Kaçıklar (Polis) TV Dizisi 1996, İstanbul Kanatlarımın Altında (Duçe Mehmet Paşa) 1996, Sıcak Saatler Sıcak Saatler (Koray Taşkın) 1998, Günaydın İstanbul Kardeş 1999, Kurt Kapanı (Doktor Hayati ) 1999, Çarli (Komiser) 1999, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar (Turgay) 2000, Martılar ve İstanbul TV Filmi 2000, Üvey Baba (Aytun) TV Dizisi 2000, Avcı (Koray) TV Dizisi 2001, Bana Şans Dile (Türker'in Babası) 2001, Koçum Benim (Metin) TV 2002, O Şimdi Asker Sinema Filmi 2002, Evlat Evlat (Yücel) TV Filmi 2003, Büyük Buluşma 4. Sezon, Kanlı Mağara Anadolu Efsaneleri - TV Filmi 2005, Anne ya da Leyla 2005, Beşinci Boyut 2005, Elvan Elvan (Ağa) TV Filmi 2005, Lokman Hekim TV Filmi 2005, Medine (Gazinocu) TV Filmi 2005, İstiklal: Akbaş Baskını (Kaymakam Hamdi) TV Filmi 2007, Son Tercih 2007, Pars Narkoterör 1. Sezon, Asi 2. Sezon Asi, Affedilmeyen A(Dikko Lütfü) 2007, Ümit Milli (Esat) TV 2006, Yanılgılar (Baba) 2006, Tövbe (2) (Barmen) 2006, Korkusuzlar (Komutan Marcos) 2006, Hatırla Sevgili 1. Sezon

KOAH HASTALIĞI NEDİR?

Usta oyuncu Remzi Evren'in hayatını kaybetmesine neden olan "Kronik obstrüktif akciğer hastalığı" Koah olarak da bilinir. Bir akciğer hastalığı olan Koah, tipik olarak zamanla daha kötüleşir. Bu hastalığın ana belirtileri nefes darlığı, öksürme ve balgam üretimidir. Tütün içiciliği hastalığın temel nedenidir ancak hava kirliliği ve genetik gibi etkenler de Koah'a neden olabilmektedir. Ne yazık ki Koah hastalarında hava akışı herhangi bir ilaç yardımıyla belirgin bir şekilde düzelemez. Koah tedavileri sigarayı bırakma, aşılar, rehabilitasyon, sıkça içe çekilen bronkodilatörler vesteroitler içerir. Remzi Evren'in vefatıyla tekrar gündeme gelen Koah, dünya çapında, 329 milyon insanı (dünya nüfusunun %5'i) etkilemektedir. 2012'de 3 milyon insanın ölümüne sebebiyet veren Koah dünyadaki en ölümcül üçüncü hastalık olarak tanımlanmaktadır.

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder