İşte, Kösem Sultan yayın tarihi

İşte, Kösem Sultan yayın tarihi

Yeni sezon için sabırsızlıkla beklenen Kösem Sultan, uzun zamandır tartışılan bir konuya sonunda açıklık getirdi. Kösem Sultan ne zaman başlayacak? sorusu sonunda yanıt buldu. İşte, Kösem Sultan 12 Kasım itibariyle ekran macerasına başlayacak.

470 Kez Okundu
09 Kasım 2015 Pazartesi 22:08
loading...

Kösem Sultan ne zaman başlayacak sorusu sonunda yanıt buldu. Aylardır merakla beklenen, oyuncu kadrosuyla çok konuşulan Star Tv'nin tarihi yeni sezon dizisi Kösem Sultan'ın başlayacağı tarih belli oldu ve fragmanlar aracılığıyla duyuruldu. Başrollerinde Beren Saat, Hülya Avşar, Ekin Koç, Berk Cankat ve Mete Horozoğlu gibi ekranların aranılan yüzlerinin olduğu, Tims Prodüksiyon'un yapımcılığını üstlendiği dizi 12 Kasım Perşembe akşamı Star Tv'de başlıyor. Sultan Ahmed karakteriyle başarılı, genç oyuncu Ekin Koç kamera karşısına geçerken; Kösem Sultan'ın ilk gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandıracak. 9. bölüm itibariyle Kösem Sultan rolünü uzun süredir ekranlarda görülmeyen Beren Saat üstlenecek.

Devletin, hanedanın başında; entrikaların tam ortasında, rekabet ve aşk ile büyüyen Kösem Sultan'ın hikayesi ;Safiye Sultan'ın babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed'e resmini görüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia'yı taht hediyesi olarak sunmasıyla başlar. Ahmed ve Kösem, hem Batı'dan hem Doğu'dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyeceklerdir.

KÖSEM SULTAN'IN HAYATI

1590 yılında doğan Kösem Valide Sultan, Bosna beylerbeyi tarafından İstanbul'a kızlarağası olarak gönderilmiş, henüz 15 yaşındayken zekasıyla Sultan Birinci Ahmed'i etkisi altına almayı başarmıştır. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından bir olarak anılan Kösem Sultan'ın hayatı birçok defa romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili Kösem Sultan'ın saltanatı, IV. Murad'ın idareyi tam olarak ele almasına kadar sürmüştür ancak 4. Murat'ın genç yaşta ölümü üzerine Kösem sultan yeniden etkin hale gelmiştir. Tarih sayfalarına adını yazdırmayı başaran Kösem Sultan, torunu 4. Mehmed döneminde gelini, padişahın annesi Turhan Sultan tarafından boğdurularak öldürülmüştür.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder