Filinta son bölümünde Mustafa tehlikede

Filinta son bölümünde Mustafa tehlikede

Filinta 33. bölümüyle izleyenlerin nefeslerini kesti. Yer altı dünyasını çarpıcı bir şekilde ekrana taşıyan dizide Filinta Mustafa yine tehlikeli görevleri yerine getirdi. İşte Filinta son bölümünden ipuçları...

530 Kez Okundu
31 Ekim 2015 Cumartesi 21:44
loading...

Filinta yeni bölümü heyecan, aksiyon, entrika, casusluk hikayeleri ve suç dosyalarının bir sinema tadında ve kalitesinde yansıtıldığı sahneleriyle ekrana geldi. Türk televizyon tarihinin "İlk Osmanlı Polisiyesi Filinta bu hafta 33. bölümüyle izleyenlerinin karşısına çıktı. Hollywood tarzı aksiyon sahneleriyle ilgilerin odağı olan Filinta son bölümünde izleyiciler; Filinta Mustafa ve Maaruf'un kıyasıya mücadelesine tanık oldular. Başrollerini; Onur Tuna, Cem Uçan, Mehmet Özgür, Bülent Alkış, Berrak Tüzünataç'ın paylaştığı Filinta 33. bölümüyle TRT 1'de yayınlandı.

FİLİNTA 33. BÖLÜM ÖZETİ

Filinta son bölümünde; Filinta Mustafa, Maaruf'la kıyasıya bir mücadelenin içine girdi. Ancak Filinta Mustafa'nın içindeki inanç büyüktü. Teşkilatı, Maaruf'u kanlar içinde yerde buldu. Padre Celal, bu görevi tamamlayamayan Maaruf'un ardından büyük bir yemin etti… Ve Kardeşlik Teşkilatı İstanbul'da yeni saldırılar planladı. Leyla, Mustafa'ya, Farah'la görüştüğünü ve onda, çok önemli bir şeyin farkına vardığını açıkladı… Mustafa'nın kafası karışır ve Leyla'ya çok önemli bir şey söyledi. Leyla, Farah'la bir bilinçaltı yolculuğuna çıktı... Acaba Farah geçmişiyle hesaplaşıp artık konuştu mu? İngiliz ve Almanların ortak fikri, Boris ve Süreyya'yı ortadan kaldırıp, Osmanlı Bankası'nı yok etmek ve neft yataklarına ulaşmaktı. Ortak aldıkları bu fikir İngilizlerin ve Almanların hayallerini süslüyordu. Fakat Alman sefiri Dietrich, ilginç bir adımla sağ gösterip sol vurdu... Bunu kim için yaptı? İngilizler bu durum karşısında boş durdu mu? Süreyya tedirgindi… Kötü şeyler olacağını hissediyordu. Bunu kocası Bıçak Ali'ye bir türlü anlatamadı. Osmanlı Bankası'nın başındaki Boris'e silah fabrikası kurması için talimat veren Yüce Efendi, bu kez ona daha farklı bir ültimatom verdi. Boris ise gücünü korumak ve Yüce Efendinin gözüne girmek adına yeni planlar yaptı. Boris'in şimdiki dahiyane planı neydi? Boris'in Osmanlı'da Silah Fabrikası kurma isteği Padişah'ı işkillendirdi. Davut Paşa'yı huzuruna çağıran Padişah, bu konunun asıl muhatabının kim olduğunu bulması için onu görevlendirdi. Bunun yanında İngilizlerin iş birliği teklif ettiği Davut Paşa'ya ilginç bir görev daha verdi... Padişah'ın tutumu karşısında Davut Paşa'nın tepkisi ne oldu? Mustafa çocukların hangi okulda olduğunu bulmak için muazzam bir strateji izledi. Ejder misilleme için hazır olduklarını Celal'e iletti. Celal, "kana karşı kan" diyerek hırslandı. Filinta Mustafa ve Gizli Teşkilat, eşkıya takımı Bekri, Şifahi ve Uzun Tüfekle birlikte okul baskını yapmak ve çocukları bulmak üzere yola çıktıklarında nasıl bir sürprizle karşılaştı? Bu yolda ilerlerken kimleri görecek ve nasıl bir mücadele verdi. Bütün bu soruların cevapları Filinta 33. bölümünde yanıt buldu.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder