Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde idam kararı veriliyor

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde idam kararı veriliyor

Her hafta büyük bir merakla ve ilgiyle izlenen Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İdam kararı verilen isim şok etti. Reyting rekortmeni tarihi Diriliş Ertuğrul 33. bölüm fragmanı ve yeni bölümünde yaşanacaklara dair detaylar, haberimizde!

343 Kez Okundu
10 Kasım 2015 Salı 17:23
loading...

Çarşamba akşamlarının aksiyon dozu yüksek dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanıyla heyecanlandırdı. Yeni sezonda da iddiasını sürdüren tarihi dizi bu hafta 33. bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Entrika, tehlike ve ölümle harmanlanan sahnelerin yanı sıra büyüleyici bir aşkı ekrana taşıyarak büyük bir başarıya imza atan Diriliş Ertuğrul'ta bu hafta tansiyon yükseliyor: Moğol Birliği'nin içine girmeye çalışan Abdurrahman hain olduğu gerekçesiyle idamla yargılanmak üzere hapse atılıyor. Ertuğrul ise masum olduğunu bildiği Abdurrahman'ı kurtarma peşinde! Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, Hülya Darcan ve Serdar Deniz gibi isimlerin paylaştığı Diriliş Ertuğrul'un 33. bölümü 11 Kasım Çarşamba akşamı TRT 1'de!

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 33. BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul Abdurrahman'ı Kurtarabilecek mi? Ertuğrul'un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, Kayıları ve Kayı Alpları'nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakmıştır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarmaktadır. Ertuğrul'un inadını ve mücadele azmini kırmak için hem içerideki hainler hem de dışarıdaki düşman Moğollar O'nu baskı altında tutmak istemektedirler. Ertuğrul, anası Hayme ve ağabeyi Gündoğdu ile de karşı karşıya kalmıştır. Aile içinde de kırılmalar ve parçalanmalar baş göstermektedir. Dahası, obadaki beyler de tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Kış bitiminde Moğol ve Selçuklu ordusu karşı karşıya gelene kadar, ana rahmi kadar huzurlu ve sıcak bir kış geçirmek, obanın ihtiyaçlarını gidermek telaşına düşmüşlerdir. Ertuğrul ise tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında alpları Doğan ve Turgut ile Deli Demir de olacaktır. Halime ise karnında bebesi olmasına rağmen üzerine düşeni yapmakta bir an bile düşünmeyecektir. Ertuğrul, Noyan'ın Türklerden savaşçı devşirdiğini bildiği için, Moğol Birliği'nin içine Abdurrahman'ı sokmayı planlar. Ne var ki Abdurrahman, hain olduğu gerekçesiyle idamla yargılanmak için hapse atılır. Ertuğrul, amacına ulaşmak ve masum olduğunu bildiği Abdurrahman'ı kurtarmak için son derece tehlikeli bir plan yapar.

TÜRK TARİH KURUMU BAŞKANI DİRİLİŞ ERTUĞRUL'U DEĞERLENDİRDİ

TTK (Türk Tarih Kurumu) Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, TRT 1 ekranlarında yayınlanan 'Diriliş Ertuğrul' dizisine not verdi.'Diriliş Ertuğrul' dizisinin, doğru yolda olduğunu ifade eden Turan, Diriliş Ertuğrul'un tarihe bağlı kalındığını dile getirdi ve: "Olağanüstü bir hata, gözlenmiyor. Detayda işlenilen konular, senaristin hayal gücüyle alakalı çünkü o döneme ait kaynaklar sınırlı. Bu tür durumlarda kaynak azlığı, bir sıkıntıdır. Fakat film, ana hatları itibarıyla doğru istikamettedir. Bugün bu dizi tutulmuştur, Türk seyircisi beğenmiştir ve taraftarı da olmuştur. Ben, kabul edilebilir buluyorum." dedi.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder