'Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ne zaman yayınlanacak?' flaş açıklama

'Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ne zaman yayınlanacak?' flaş açıklama

Dün yeni bölümü beklenen Diriliş Ertuğrul izleyicilerine büyük bir şok yaşattı. Diriliş Ertuğrul 41. bölümü yerine tekrar bölümü yayınlandı. Peki, Diriliş Ertuğrul 41. bölümü ne zaman yayınlanacak?

526 Kez Okundu
07 Ocak 2016 Perşembe 11:16
loading...

TRT 1 ekranlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölümünü bekleyenlere kötü haber! Çarşamba günleri ekrana gelen ve yayınlandığı her hafta büyük ses getiren Diriliş Ertuğrul 41. bölüm fragmanı yayınlanmasına rağmen, dizinin yapımcısından izleyicileri sitem ettiren bir haber geldi. Sosyal medyanın en çok konuşulan dizilerinden olan tarihi dizi de hava muhalefetine takıldı. Engin Altan Düzyatan, Serdar Gökhan ve Hülya Darcan gibi isimlerin başrollerini paylaştığı TRT 1 dizisibu hafta tekrar bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Peki, Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ne zaman yayınlanacak? Bu soruya yanıt da dizinin yapımcısın5dan geldi.

ERTELEME HABERİNİ YAPIMCISI VERDİ

Diriliş Ertuğrul'un yapımcısından yapılan açıklama şöyle; "Son günlerde yaşadığımız yoğun kar yağışları ve ağır iklim şartları nedeniyle TRT 1'in diğer yapımlarında olduğu gibi yayınımıza bir hafta ara vermek durumunda kaldık. 6 Ocak Çarşamba Günü Diriliş "Ertuğrul" tekrar bölümüyle TRT1 ekranlarında olacaktır. Dizimizin 41. Bölümü 13 Ocak Çarşamba günü saat 20:00'da TRT 1 ekranlarında yayınlanacaktır. İlginiz için çok teşekkür ederiz."

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 41. BÖLÜM ÖZETİ

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde obada kan dökülmeye devam eder. Ertuğrul'un Kocabaş'ın kellesini kesmesi ve sonrasında yaşananlar, toyda herkesi şok eden bir karar alınmasına neden olur. Bu karar özellikle Hayme Ana'yı perişan eder. Çünkü; Ertuğrul'un infazını engelleyecek tek kişi olan Tuğtekin yalan söyleyerek yine olanların sorumlusu olarak Ertuğrul'u suçlaması, idam kararı verilmesini yol açar. Toyda verilen idam kararı eyleme dökülecek mi? Noyan adamları başarılı olacak mı? Hayme Ana oğluna verilen idam kararına engel olabilecek mi?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL ÖDÜLE DOYMUYOR

İzlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul ödüllere de doymuyor. Hem kadrosu hem de konusuyla dikkat çeken tarihi diziye Gazi Üniversitesi öğrencileri tarafından yılın en iyi dizisi, senaryosu, yönetmeni ve oyuncuları dallarında ödüller verildi. Gençlere seslenen Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Bozdağ, dizinin yapım sürecinin şu sözlerle ifade etti: "Acaba Ertuğrul'un şahsi vasıfları nedir? Nasıl bir özellik taşıyordu ki ileride 72 milleti kendi sancağı altında toplayabilmiştir?" şeklindeki sorulara yanıt arayarak yola çıktıklarını ifade etti. Ertuğrul'un ve diğer Türk büyüklerinin en büyük özelliğinin feda edebilmeleri olduğunu söyleyen Bozdağ, "Hayatlarını, hayallerini milletleri için, bütün cihanın huzura kavuşması için kendilerini feda edebilen bir hanedan olmuştur. Ertuğrul Gazi'nin asla pes etmemesi gerekiyordu, liderlik vasfı, hiç kimsenin göremeyeceği, hayallerinin peşinde yılmadan yürüyebilmeliydi."

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder