Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında şok idam sahnesi

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında şok idam sahnesi

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı, dün akşam ekrana gelen 40. bölüm ardından hemen yayınlandı. Trt 1'in iddialı yapımı Diriliş Ertuğrul 41. bölüm fragmanındaki sahneler, merakları arttırdı.

378 Kez Okundu
31 Aralık 2015 Perşembe 23:13
loading...

TRT 1 ekranlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul yepyeni bölümleriyle tarihi dizi severlerin gözbebeği olmaya devam ediyor. Çarşamba günleri ekrana gelen ve yayınlandığı her hafta büyük ses getiren Diriliş Ertuğrul 41. bölüm fragmanı, son bölümün ardından kısa süre sonra yayınlandı. Engin Altan Düzyatan, Serdar Gökhan ve Hülya Darcan gibi isimlerin başrollerini paylaştığı dizinin fragmanına savaş sahnelerinin yanı sıra, toyun kararını gözler önüne sahneler damga vurdu. Ertuğrul için verilen karar üzerine odaklanan Diriliş Ertuğrul 40. bölümü 6 Ocak Çarşamba akşamı ekrana gelecek.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 41. BÖLÜM ÖZETİ

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde obada kan dökülmeye devam eder. Ertuğrul'un Kocabaş'ın kellesini kesmesi ve sonrasında yaşananlar, toyda herkesi şok eden bir karar alınmasına neden olur. Bu karar özellikle Hayme Ana'yı perişan eder. Çünkü; Ertuğrul'un infazını engelleyecek tek kişi olan Tuğtekin yalan söyleyerek yine olanların sorumlusu olarak Ertuğrul'u suçlaması, idam kararı verilmesini yol açar. Toyda verilen idam kararı eyleme dökülecek mi? Noyan adamları başarılı olacak mı? Hayme Ana oğluna verilen idam kararına engel olabilecek mi?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL ÖDÜLE DOYMUYOR

İzlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul ödüllere de doymuyor. Hem kadrosu hem de konusuyla dikkat çeken tarihi diziye Gazi Üniversitesi öğrencileri tarafından yılın en iyi dizisi, senaryosu, yönetmeni ve oyuncuları dallarında ödüller verildi. Gençlere seslenen Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Bozdağ, dizinin yapım sürecinin şu sözlerle ifade etti: "Acaba Ertuğrul'un şahsi vasıfları nedir? Nasıl bir özellik taşıyordu ki ileride 72 milleti kendi sancağı altında toplayabilmiştir?" şeklindeki sorulara yanıt arayarak yola çıktıklarını ifade etti. Ertuğrul'un ve diğer Türk büyüklerinin en büyük özelliğinin feda edebilmeleri olduğunu söyleyen Bozdağ, "Hayatlarını, hayallerini milletleri için, bütün cihanın huzura kavuşması için kendilerini feda edebilen bir hanedan olmuştur. Ertuğrul Gazi'nin asla pes etmemesi gerekiyordu, liderlik vasfı, hiç kimsenin göremeyeceği, hayallerinin peşinde yılmadan yürüyebilmeliydi."

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder