Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında idam kararı verildi

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında idam kararı verildi

Trt 1 ekranların fırtınalar estiren Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Her hafta büyük bir merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 33. bölümünde Ertuğrul, idam cezasına çarptırılan Abdurrahman'ı kurtarmak için tehlikeli bir hamle yapıyor.

409 Kez Okundu
09 Kasım 2015 Pazartesi 22:08
loading...

Çarşamba akşamlarının aksiyon dozu yüksek dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanıyla heyecanlandırdı. Yeni sezonda da iddiasını sürdüren tarihi dizi bu hafta 33. bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Entrika, tehlike ve ölümle harmanlanan sahnelerin yanı sıra büyüleyici bir aşkı ekrana taşıyarak büyük bir başarıya imza atan Diriliş Ertuğrul'ta bu hafta tansiyon yükseliyor: Moğol Birliği'nin içine girmeye çalışan Abdurrahman hain olduğu gerekçesiyle idamla yargılanmak üzere hapse atılıyor. Ertuğrul ise masum olduğunu bildiği Abdurrahman'ı kurtarma peşinde! Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, Hülya Darcan ve Serdar Deniz gibi isimlerin paylaştığı Diriliş Ertuğrul'un 33. bölümü 11 Kasım Çarşamba akşamı TRT 1'de!

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 33. BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul Abdurrahman'ı Kurtarabilecek mi? Ertuğrul'un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, Kayıları ve Kayı Alpları'nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakmıştır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarmaktadır. Ertuğrul'un inadını ve mücadele azmini kırmak için hem içerideki hainler hem de dışarıdaki düşman Moğollar O'nu baskı altında tutmak istemektedirler. Ertuğrul, anası Hayme ve ağabeyi Gündoğdu ile de karşı karşıya kalmıştır. Aile içinde de kırılmalar ve parçalanmalar baş göstermektedir. Dahası, obadaki beyler de tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Kış bitiminde Moğol ve Selçuklu ordusu karşı karşıya gelene kadar, ana rahmi kadar huzurlu ve sıcak bir kış geçirmek, obanın ihtiyaçlarını gidermek telaşına düşmüşlerdir. Ertuğrul ise tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında alpları Doğan ve Turgut ile Deli Demir de olacaktır. Halime ise karnında bebesi olmasına rağmen üzerine düşeni yapmakta bir an bile düşünmeyecektir. Ertuğrul, Noyan'ın Türklerden savaşçı devşirdiğini bildiği için, Moğol Birliği'nin içine Abdurrahman'ı sokmayı planlar. Ne var ki Abdurrahman, hain olduğu gerekçesiyle idamla yargılanmak için hapse atılır. Ertuğrul, amacına ulaşmak ve masum olduğunu bildiği Abdurrahman'ı kurtarmak için son derece tehlikeli bir plan yapar.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder