Cem Yılmaz'a hapis şoku

Cem Yılmaz'a hapis şoku

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ile tweetler adan Cem Yılmaz, davalık oldu. Cebiroğlu'na Twitter'dan hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanacak olan Cem Yılmaz'ın iki yıla kadar hapsi isteniyor.

311 Kez Okundu
18 Ocak 2016 Pazartesi 22:22
loading...

Sosyal medyayı aktif kullanan ünlülerden Cem Yılmaz, attığı tweetler sebebiyle davalık oldu. Cem Yılmaz'a Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'na sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasının 11 Nisan tarihinde görüleceği öğrenildi. Vali, geçtiğimiz aylarda bir okul ziyaretinde karşılaştığı öğretmen Halil Serkan Öz'ün kıyafetini beğenmeyip, eleştirmiş. Öğretmen Öz bir hafta sonra düzenlenen protesto yürüyüşünde kalp krizi geçirip, hayatını kaybedince, Cebiroğlu'na sosyal medyadan tepki yağmıştı. Cem Yılmaz da valiye tepki gösteren isimlerden biri olmuştu. Başarılı komedyen vali için arka arkaya şu tweetleri atmıştı:

CEM YILMAZ'I DAVALIK YAPAN O TWEETLER!

"Mevki ile adam ezmek, kalbini ölesiye kırmak, yazık oldu gitti öğretmencik, Daha büyük mevkilere gelesin Vali Bey", "Ne kadar demode kötü adam film karakteri varsa bizde galiba. Bunları bu haliyle yaziim desen, abartmiyim der, vazgeçersin", "Kalpsize mevki vermeyeceksin. Ehliyet gibi kalp sorucan önce. Saçın? O Sakal? Anarşik!! diyen adama taç takarsan. Üzülürsün finalde işte. Ah", "Sen niye mesaide bali çekiyorsun diye soran olmayınca tabi o da coşmuş. Bakmış gücü yetiyo yüklenmiş. O da bi kurban neticede. Öğrenememiş."

ELEŞTİRİ HAKKIMI KULLANDIM

Tweetleri nedeniyle hapis istemi bulunan Cem Yılmaz, savunma yaptı. Mesleği gereği ülke gündemini yakından takip ettiğini belirten Cem Yılmaz savunmasında bir sanatçı olarak değil ülkenin sade bir vatandaşı olarak dahi bu olaydan etkilenmesinin normal olduğunu ifade etti ve sözlerini şöyle sonlandırdı: "TÜBİTAK Ödüllü ve Yüksek Lisans yapmış Halil Serkan Öz'ün vali tarafından azarlanması sonrasında trajik ölümünü birçok gazete ve televizyon kanalından öğrendim. Ölümünden duyduğum üzüntüyle kamuya mal olmuş olay nedeniyle kişisel görüşümü ifade ettim. Tweetleri bundan dolayı attım, hakaret kastım yoktur, eleştiri hakkımı kullandım" dedi.

CEM YILMAZ KİMDİR?

23 Nisan 1973'te İstanbul'da doğan Cem Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirmiştir. Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başlayan usta komedyen, ilk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirmiştir. Toplamda 4.000'den fazla kez sahneye çıkan sanatçı, sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam etirmiş; Panasonic, Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza atmıştır. Özel yaşamıyla da sık sık gündeme gelen Cem Yılmaz, 2012'de Ahu Yağtu ile evlenip 31 Aralık 2013'de resmen boşanmıştır ve bu evlilikten Kemal adında bir oğlu vardır.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder