Celine Dion, eşi Rene Angelil'i kaybetti

Celine Dion, eşi Rene Angelil'i kaybetti

Celine Dion'un uğruna müziğe ara verdiği eşi Rene Angelil, hayatını kaybetti. Celine Dion'dan 26 yaş büyük olan eşinin kansere yenik düştüğü öğrenildi. Ünlü yıldızın menajerliğini de üstlenen Rene Angelil, 2014 yılında ise sağlık sorunları sebebiyle bu görevi bırakmak zorunda kalmıştı.

331 Kez Okundu
15 Ocak 2016 Cuma 23:21
loading...

Grammy ödülü şarkıcı Celine Dion'un hem eşi hem de menejeri olan Rene Angelil , 73 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir kanserle mücadele ettiği bilenen Rene Angelil, Las Vegas'taki evinde vefat ettiği öğrenildi. Eşinin menajerliğini de üstlenen Rene Angelil, 2000 yılında gırtlak kanserine yakalanmış, 2014 yılında ise sağlık sorunları sebebiyle bu görevi bırakmak zorunda kalmıştı. Celine Dion ise eşine hastalığında destek olabilmek için müzik kariyerine ara vererek Rene Angelil'in bakımını üstlenmişti. Aralarında 26 yaş bulunan Celine Dion - Rene Angelil çiftinin 14 yaşında Rene-Charles ve beş yaşında Nelson ve Eddy adlı ikiz çocukları bulunuyor.

CELİNE DİON KİMDİR?

30 Mart 1968'te doğan Celine Dion, Grammy, Juno, Altın Küre ve Oscar ödülleri sahibi Kanadalı şarkıcı ve söz yazarıdır. 1982'de Yamaha World Song Festival ve 1988'de Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazanarak Avrupa'nın ve Asya'nın çeşitli ülkelerinde ün kazanan Celine Dion'un müziği çeşitli tarzlardan etkiler taşımaktadır, pop, rock, R&B, soul, gospel, jazz, blues ve klasik bunlar arasında sayılabilir. I'm Your Angel ve My Heart Will Go On gibi şarkılarıyla önemli liste başarıları elde eden Celine Dion, eşi ve menajeri olan Réne Angelil'in gırtlak kanserine yakalanması sebebiyle çalışmalarına ara vermiştir. 2002 yılında müziğe A New Day Has Come albümüyle dönen Celine Dion, 2004 yılında 175 milyon albüm satışıyla Dünya Müzik Ödülleri töreninde 100 milyonun üzerinde albüm satışını yakalayan şarkıcılara verilen Chopard Diamond ile ödüllendirildi. Celine Dion'un plak şirketi Sony BMG, Nisan 2007'de Celine Dion'u yaklaşık 200 milyon albüm satışıyla tüm zamanların en çok albüm satan kadın sanatçısı ilan etti.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler Celine Dion Rene Angelil

Yorum Gönder