Çağatay Ulusoy'un Delibal'ı çalıntı çıktı

Çağatay Ulusoy'un Delibal'ı çalıntı çıktı

Çağatay Ulusoy ve Leyda Lydia Tuğutlu'nun olaylı filmi Delibal'ın çalıntı olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Çağatay Ulusoy'un Barış, Leyda Lydia Tuğutlu'nun ise Füsun'u canlandırdığı Delibal'ın hint yapımı Moonu 3'e birebir benzediği ortaya çıktı.

758 Kez Okundu
31 Aralık 2015 Perşembe 00:53
loading...

Üniversite arkadaşı olan Barış ve Füsun'un tutku dolu aşk hikayesini beyazperdeye taşıyan Delibal'ın taklit olduğu haberleri günün en çok konuşulan konusu oldu. Çağatay Ulusoy'un başrolünü Leyda Lydia Tuğutlu'yla paylaştığı "Delibal" filmiyle, Hint yapımı "Moonu 3" filminin birebir benzerliği, "İki Kadın Arasında" programının konusu oldu. Yapılan haberde "Delibal"ın kurgusunun, 2012 Hint filmi "Moonu 3'e birebir benzediğine değinildi. Güçlü kadrosu ve duygusal senaryosuyla büyük ses getirmesi beklenen Delibal'ın ekibi geçen günlerde Gülay Afşar'ın Gece Gündüz programına konuk olmuş, filmin yönetmeni Ali Bilgin Delibal'ın alıntı olduğunu açıklamış ancak hangi filmden alıntı olduğunu söylememişti.

Filmin "alıntı" değil, birebir Hint yapımı "Moonu 3"ün taklidi olduğu iddia edildi. Hint yapımı Moonu 3'te; Ram isimli genç, okula giderken ilk görüşte tutulduğu Janani'yle büyük aşk yaşamaya başlıyor, ta ki Ram'ın psikolojik hastalığı ortaya çıkana kadar...Delibal filmi de benzer bir konuyu iliyor; Çağatay Ulusoy'un hayat verdiği Barış ve Leyda Lydia Tuğutlu'nun canlandırdığı Füsun'un tutku dolu aşkı, Barış'ın psikolojik rahatsızlığının ortaya çıkmasıyla bozuluyor.

ÇALINTI HABERLERİNİ KABUL ETMEDİLER

Delibal ve Moonu 3'ün konusunun bireber benzediği ortaya çıkması ve haberin pek çok medya kanalında yer alması ardından filmin yapım şirketi Ay Yapım, yönetmen Ali Bilgin'in sözlerini hatırlatarak şu açıklamyı yaptı: "25 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Ay Yapım imzalı sinema filmimiz Delibal, künyesinde de yazdığı üzere uyarlama bir senaryodur ve bu bilgi gala günü yapılan röportajlarda filmimizin yönetmeni tarafından zaten dile getirilmiştir. Dünyada da birçok örneğinde görüldüğü gibi, orjinal eser ile uyarlama eser arasında benzerlikler olması olağan olmakla birlikte uyarlamanın başarısını sağlayan temel şey katılan özgün yorumlardır. "

DELİBAL KONUSU

Başrollerini Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam'ın paylaştığı romantik film Delibal, aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun'un tutku dolu aşk hikayesini anlatıyor. Mimarlık öğrencisi olan ve müziğe de büyük bir ilgi duyan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan bir gençtir. Füsun'u ilk gördüğü anda aşık olur ve aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika'da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun'u bir şekilde kendine aşk etmeyi başarır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun'u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki Barış'ın psikolojik sorunları ortaya çıkan kadar.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler Çağatay Ulusoy Delibal

Yorum Gönder