Kışın cildinize en doğru bakımı nasıl sağlarsınız?

Kışın cildinize en doğru bakımı nasıl sağlarsınız?

Kışın cildiniz her zamankinden daha fazla bakıma ve ilgiye muhtaçtır. Kışın cildinize en doğru bakımı nasıl sağlarsınız?

1089 Kez Okundu
31 Aralık 2015 Perşembe 00:39
loading...
Yağmur, kar, rüzgar ve soğuk derken cildiniz bir kış boyunca bir sürü kötü etkiye maruz kalır. Çatlar, gerilir, kurur ve dökülmeler olur. Bu duruma engel olmak ve cildinizin güzelliğini kış boyunca da sağlamak istiyorsanız bu öneriler işinize yarayabilir…
Her Gün Ilık Banyo!
Güne başlarken ılık bir banyo almanız cildinizi gerginlikten ve üzerine yapışmış kirden arındıracaktır. Duştan çıkmadan önce özellikle de yüzünüze soğuk ve sıcak 15 saniyelik şoklar yaparsanız kan dolaşımını hızlandırır ve cildinizin gençleşmesine yardımcı olursunuz.
Nemlendirici Kullanın!
Cildinize en iyi gelen ve cildinize uygun bir nemlendirici ürününü sabah akşam mutlaka kullanmalısınız. Hem yüzünüz hem de vücudunuz için nemlendirici kremler kullanmak cildinizin elastikiyetini korur ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
Buhar Banyosu!
Cildinize haftada en az bir kere buhar banyosu yaptırmayı deneyin. Bebek gibi bir cilde sahip olmak ve cildin soğuk havalardan dolayı kaybettiği neme tekrar kavuşmasını sağlarsınız. Aynı zamanda tüm gözenekleri açacağından cildiniz hava alır, pembe ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Bol Su Tüketin!
Cildinizin sağlıklı ve nemli görünebilmesi için en doğal çözüm bol su içmektir. Su içmek cildin elastikiyetini arttırır, gözenekleri sıkılaştırır, cildinize parlaklık verir, sivilce ve akne oluşumu bir nebze de olsa engellemenize yardımcı olur.
Beslenmeye Dikkat!
Sadece dışarıdan bakım yapmakla mükemmel bir cilde sahip olamazsınız. Aynı zamanda yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmelisiniz. A, C, E vitaminlerini bolca almalı ve bol sebze ile meyve tüketmeye özen göstermelisiniz. Yağlı yiyeceklerden, fast food'dan ve özellikle de kuruyemişten biraz uzak durmanız cildinizi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler Kış Cilt Bakım

Yorum Gönder