Orkide bakımı nasıl yapılır?

Orkide bakımı nasıl yapılır?

Orkide özellikle kadınların çok sevdiği çiçeklerden biridir. Ancak orkide bakımı nasıl yapılır konusunda herkes yeteri kadar bilgiye sahip değil. Orkide bakım nasıl yapılır? Orkideye hangi aralıklarla su verilmelidir? Evin neresinde tutulmalıdır? Bu soruların cevaplarını merak edenler için orkide bakımı nasıl yapılır haberi hazırladık…

77 Kez Okundu
08 Ağustos 2017 Salı 00:20
loading...

Beyazı, pembesi, mavisi, kırmızısı ile görsel bir şölen sunan orkideler hemen herkesin çok severek beslediği çiçeklerden biridir. 

Yeni yıl tebriki, doğum günü kutlaması gibi birçok aktivitede gönderilecek hediyeler arasında ilk sırada yer alan orkide görüntüsüyle oldukça şık bir sunumdur. Ancak orkide bakımı nasıl yapılır kısmı çoğu kişi tarafından bilinmiyor. İşte bu haberimizle size orkide bakımı nasıl yapılır, bunu anlatacağız…

Uykusuzluğa karşı 3 etkili çiçek!

Orkide bakımı nasıl yapılır?

*Orkideyi evde bakmadan önce bakımı başlıyor. Nasıl mı? Kışın orkide aldıysanız ve onu eve getiriyorsanız soğuk havadan etkilenmemesi için gerekli şartları sağlamalısınız. Üzerine naylon sererek getirmeniz tavsiye edilir.

Çiçeklerin anlamları

*İlk kez orkide yetiştirecekler için önerimiz ise, tomurcuklu ve en az 2 çiçeği açmış orkideleri etmeleridir.

*Orkide bakımında en önemli nokta ısıdır. Ömürleri uzatmak için gece ve gündür ısılarının arasında  en fazla 8 en az 6 derece farka ihtiyaçları vardır.

*Orkideler ışığı yandan değil tepeden almalıdır. Bunu severler.

*Doğrudan ışık almayı sevmezler ancak ışıklı ortamları severler.

*Orkideler için ışıklı ortam sağlayabilmek için florasan kullanabilirsiniz.Güneş ışığına en yakın ışık kaynağı odur.

*Önemli konulardan biri de sulamadır. Orkidenizi sularken musluk suyu kullanmamanız gerekmektedir. İçindeki klor çiçeğe oldukça ciddi yaralar veriri.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder