Ilık su içmek kilo verdirir mı?

Ilık su içmek kilo verdirir mı?

Uzun yıllardır özellikle zayıflamak isteyen bayanlar bu tekniği kullanıyor. Kilo vermek isyeneler her sabah kalkar kalkmaz bir bardak ılık suya yarım limon sıkıyor ve içiyor. Bu limon lu suyun zayıflattığına da inanıyorlar.

1033 Kez Okundu
17 Şubat 2015 Salı 10:56
loading...
Bakalım gerçekten bu doğru bir yaklaşım mı ve acaba biz gerçekten limonlu ılık suyla zayıflayabilir miyiz ?

İçilen suyun midede doluluk hissi uyandırması ve bağırsak hareketlerini artırması gibi etkilerin zayıflama üzerinde olumlu etkisi vardır. Ancak zayıflama diyetleri uygulanırken su içme isteği azalabilir. Bu durumda vücudun susuz kalmaması için özen gösterilmelidir.


Beslenme uzmanlarına bu soruyu yönelttik ve dedik : Limonlu su içmek acaba zayıflatır mı ?

Konunun uzmanlarının verdiği cevaplara göre maalesef hiçbir besinin ya da içeceğin zayıflatmaya direkt olarak bir etkisi olmuyormuş hanımlar.

Sabah içilen limonlu ılık su; içeriğindeki limonun C Vitamini içeriği dolayısıyla güne daha zinde başlamanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su ile soğuk su arasındaki terk fark ise mideyi terk etme hızıymış.Bunu da belirtmek de fayda görüyorum.
Soğuk su mideyi 20 dakika içerisinde terk ederken, sıcak su mideyi 80 dakikada terk eder. Bu nedenle çok fazla yemek tüketen kişiler mide hacmini dolu tutmasını sağlayabilmek için ılıktan sıcağa yakın olacak şekilde su tercih edilebilir.

Yapılan araştırmalara göre; terli içilen soğuk su da sıcak suya oranla daha çok karın acıktırıyor. Sıcak su içmenin ise kişileri tok tutup zayıflattığını belirten uzmanlar, Zayıflamak isteyenler, sıcak su içmeli. Sıcak su, bağırsakları daha hızlı çalıştırırken fazla yağları da yakıyor, diyor.

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder