İpek gömlek nasıl yıkanır?

İpek gömlek nasıl yıkanır?

İpek, oldukça narin bir kumaştır. Bu sebeple hem kullanırken hem de temizlerken dikkatli olmak gerekiyor.

480 Kez Okundu
03 Mayıs 2015 Pazar 14:43
loading...

Hem şık hem de zarif görünüşleriyle özelikle yaz mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan ipek gömleklerin mevsimi yaklaşıyor.

İpek, oldukça narin bir kumaştır. Bu sebeple hem kullanırken hem de temizlerken dikkatli olmak gerekiyor. İpek gömleğinizi makine yerine elinizde yıkayarak kulanım ömrünü uzatabilirsiniz.

İpek gömlek elde nasıl yıkanır?Ilık suyla yıkamalısınız.Granül sabun ya da bebek şampuanı kullanmalısınız.Hafif hareketlerle yıkamalısınız.Yıkama işleminden sonra durulama suyuna birkaç damla damıtılmış beyaz sirke koyarsanız gömlek sabun artıklarından arınacaktır.İpeksiliğini korumak için suya birkaç damla saç kremi damlatabilirsiniz.Ardından duru ılık suyla durulayın.Çamaşır suyu, sert deterjanlar ya da beyazlatıcılar kullanılmamalıdır.Direkt güneş ışığında kurutulmamalıdır.Gömleği henüz kurumadan buharsız orta ısıdaki ütüyle ütüleyebilirsiniz.

Parfüm ya da deodorantı gömleğinizi giymeden önce kullanın ve vücudunuzun kuru olduğundan emin olun. Böylece gömleğinizde leke oluşmayacaktır. Elde yıkamak istemezseniz kuru temizlemeyi tercih edebilirsiniz.EvHayat.com

Benzer Haberler

loading...

Yorum Gönder