İftardan sonra mutlaka 1 şişe maden suyu!

İftardan sonra mutlaka 1 şişe maden suyu!

Sağlıklı bir ramazan için dikkat edilmesi gerekenler...

695 Kez Okundu
20 Haziran 2015 Cumartesi 11:49
loading...

maden-suyu

Gün terle birlikte hem mineral hem de su kaybı yaşadığımızı belirten Diyetisyen Esra Kula, ramazanda tüketilecek en yararlı içeceğin maden suyu olduğunu söyledi.

Ramazanda günde en az 1 şişe maden suyu tüketmekte fayda var. Çünkü gün boyu terleyerek, su ile birlikte mineral kaybı da olacak. Bunu en doğal yoldan karşılama yolu maden suyu tüketmektir. İftardan sonra 1 şişe maden suyu ve 1.5-2 litre su tüketmekte fayda var.

Ekmek tüketimini abartmayın!

Ramazanda sahurda yumurta, peynir gibi güzel ve hafif bir protein kaynağını eklemekte fayda var. Bununla beraber ekmek tüketimini abartmadan 2-3 dilim, tam buğday, tam tahıl ekmeği ile birlikte bir sahur yapılabilir. Sahura 1 porsiyon meyve ekleyebilir veya 1 kase kadar şekersiz kaynatılmış hoşaf ekleyebiliriz. Böylece hafif hem de bizi günün ilk saatlerinde rahat tutabiliriz. Ramazan'da gün boyu yaklaşık 17 saat susuz kalınacağı için iftar yapıldıktan yarım saat kadar sonra su içmeye başlamalıyız. Sahura kadar en az 2 litre su almalıyız. Tabi bu aralıkta 1 şişe maden suyu doğal maden suyu tüketmekte fayda var. Çünkü gün boyu terle sıcaklıkla beraber su ile birlikte mineral kaybı da olacak. Bunu en doğal yoldan karşılama şekli maden suyu tüketmektir. Dolayısı ile iftardan sonra bir şişe maden suyu ve 1.5-2 litre su tüketmekte fayda var.

Benzer Haberler

loading...Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder